Kamajų bažnyčioje – įspūdinga sakralinio meno paroda (0)

Publikuota: 2019-05-17 Kategorija: Kultūra
Kamajų bažnyčioje – įspūdinga sakralinio meno paroda
Kamajų parapijos archyvo nuotr. / Parodos fragmentai.

Kamajų parapija tampa kultūros ir meno traukos centru. Šio krašto žmonės jau ne kartą turėjo progos išvysti ir žymiausių šalies chorų koncertus, ir įspūdingas bažnytinio meno parodas. Ir šiuo metu kamajiškiai bei šios parapijos svečiai kviečiami pasigrožėti Teresės Bajorūnaitės – Lekienės pastelės darbų paroda „Kelionė į šviesą“. Ši paroda lankytojų lauks gegužės 25-ąją 11-13 val. ir birželio 2-ąją 11-16 val.

Paroda atidaryta gegužės 12-ąją, iškart po Šv. Mišių.  Joje eksponuojami 25 paveikslai iš ciklų „Tikėjimas“, „Pasaulio sutvėrimas“,„Nuskendusių varpų legendos“ ir pavieniai kūriniai.
Dalininkės Teresė Bajorūnaitė-Lekienė gyvena Vilniuje.  Kilusi iš Radviliškio krašto. Prieš keturis dešimtmečius baigė tuometinį Vilniaus dailės institutą, grafikos fakultetą. Yra Lietuvos Dailininkų sąjungos narė.   Iki dabar dirba kūrybiškai. Už sukurtus plakatus, firminius ženklus, knygos meną yra pelniusi tarptautinius apdovanojimus. Aktyviai dalyvauja grupinėse ir personalinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Paroda Kamajuose – jau 18 -oji dailininkės personalinė. Jos kūrinių yra muziejų fonduose, privačiose kolekcijose ir galerijose.
Apie savo kūrybą dailininkė taip sako: „Man pasteliavimas - tarsi sielos išraiška, mano filosofiniai apmąstymai, poezija popieriaus lape, minties virsmai regimu kūnu. Be kūrybos man dingtų gyvenimo harmonija. Tik pastele galiu išreikšti savo sakraliausias mintis. Man tai lyg kalba, kuria ne šaukiu, o kalbu pašnibždomis. Kūrybos šaltinis - tai gilus tikėjimas, čiurlenančių upelių sekamos pasakos, plūgų suraikytos žemės kvapas ir sielą raminanti vyturio giesmė, ošiantys Dzūkijos pušynai. Ten mano didieji džiaugsmai ir nesėkmės, mano pavasariai, vasaros, mano gyvenimo tikėjimas ir viltys, mano kelionė...“
Parodos pristatyme dailininkė pasakojo apie kūrybą, įkvėpimo paieškas ir atradimus, apie ateities kūrybinius planus – šiuo metu kuriamus naujo ciklo apie Lietuvos Kryžius paveikslus.  Kamajiškiams ir svečiams skaitė savo eilėraščius.
Dailininkę sveikino ir dėkojo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, Kamajų seniūnė Laimutė Vilimienė jautriai pasisakė dėkodama ir įteikdama padėkos raštą.  
Parodą Kamajuose, kuruojant Aušrai Kurtinaitienei, organizavo VšĮ „Atvertos langinės“, vadovaujama Rūtos Stanevičienės bendradarbiaujant su Kamajų seniūnija   ir jos kultūros renginių organizatore Sigita Gasiūniene, globojant Šv.Kazimiero parapijos klebonui Andriui Šukiui.  Parodos pristatymą prasmingai papildė vokalinio dueto Reginos Antanavičiūtės ir Valdarezos Kunkulienės iš Vilniaus nuoširdus muzikavimas.
VšĮ „Atvertos langinės“
vadovė Rūta Stanevičienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video