Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje – įspūdingas Rumunijos kaimo grožis (foto+ video) (1)

Publikuota: 2019-10-03 Kategorija: Kultūra
Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje – įspūdingas Rumunijos kaimo grožis (foto+ video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Parodos atidarymo akimirka.

Rokiškio Juozo Keliuočio viešoji biblioteka rokiškėnus lepina unikaliais renginiais. Šiuo metu joje veikia Rumunijos fotografo Sorino Onisoro paroda „Amžinas Rumunijos kaimo grožis“. Ją galima pamatyti iki spalio 10-osios. Tai pirmoji paroda šioje bibliotekos galerijoje.Rokiškis mezga glaudžius draugystės ryšius su Rumuniją. Ir tai, kad mūsų miestas svarbus šiai šaliai, rodo ir Rumunijos ambasadoriaus Lietuvai ir Latvijai Cosminas George Dinescu, vos prieš mėnesį atvykęs į mūsų šalį. Ir savo pažintį su Lietuva pradedantis būtent nuo Rokiškio.
„Šiandien Lietuvos kultūros sostinei dalelę savo kultūros dovanoja Rumunijos ambasados kolektyvasׅ“, – parodos atidaryme džiaugėsi bibliotekos vadovė Alicija Matiukienė.
Ambasadorius vylėsi, kad Rokiškio ir Rumunijos miestų ryšiai vis stiprės. Jis džiaugėsi, kad miesto gimtadienyje apsilankė Boršos, su kuria draugauja Rokiškis, delegacija.
Ambasadoriaus teigimu, parodoje ne tik gražiausi Rumunijos kaimo vaizdai, bet ir žmonių gyvenimo detalės. Jis tikisi, kad paroda paskatins rokiškėnus pamatyti šiuos vaizdus gyvai.
Parodoje užfiksuoti spalvingi, emocingi, kerinčiu grožiu žavintys Rumunijos vaizdai, unikalūs tautiniai drabužiai, buities, architektūros detalės. Ši spalvinga paroda puikiai atskleidžia puikius naujojo bibliotekos pastato interjero sprendimus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą