Juodųjų Rokiškio gulbių meilės scenos įkvėpė keliaujančią menininkę R. Staskonytę (0)

Publikuota: 2020-06-16 Kategorija: Kultūra
Juodųjų Rokiškio gulbių meilės scenos įkvėpė keliaujančią menininkę R. Staskonytę
Rokiškio Sirena koliažas / Menininkė R. Staskonytė juodąsias Rokiškio gulbes įamžino paveiksluose

Keliaujant po Lietuvą šalia Rokiškio dvaro telkšančiame tvenkinyje menininkės R. Staskonytės žvilgsnį patraukė reti gražuoliai paukščiai – juodosios gulbės.

„Buvo malonu stebėti ne tik kaip grakštūs sparnuočiai plaukiojo vienas šalia kito, bet ir tarp jų vykusias meilės scenas. Pavyko įamžinti akimirkas, kaip gulbės viena prieš kitą raito ilgus kaklus, jais glaustosi. Ypač romantiškai buvo nusiteikęs gulbinas, kuris lizde tupinčiai patelei nestokojo dėmesio ir rodė savo palankumą“, - įspūdžiais dalijosi menininkė.

R. Staskonytė/Asmeninio archyvo nuotr.

Juodųjų gulbių pora gražuolio Rokiškio dvaro pašonėje įsikūrė prieš devynerius metus. Gulbės pavadintos buvusių Lietuvos ir Latvijos nacionalinių valiutų – Litos ir Lato vardais. Paukščiai – Latvijos miesto Cėsio, su kuriuo daugelį metų draugauja Rokiškis, dovana. Jo gyventojai juodąsias gulbes parsigabeno iš Portugalijos.

Rokiškiui buvo padovanota pirmoji jų vada. Lita ir Latas tvenkinyje gyvena specialiai įrengtame aptvare, todėl gulbėmis galima pasidžiaugti tik iš šalies. Buvo metų, kai šios juodosios gulbės padėjo kiaušinių ir susilaukė palikuonių.

Yra duomenų, kad šie paukščiai nuo pat 19 amžiaus buvo mėgiami ir Rokiškio dvaro įkūrėjų Tyzenhauzų. Dvaro istorija ir legendomis besidominti iš Rokiškio kilusi menininkė Rasa Staskonytė juodąsias Rokiškio dvaro gulbes ne kartą vaizdavo tapydama savo paveikslus.

Rokiškio dvaro gulbės įkvėpė menininkę R.Staskonytę/Asmeninio archyvo nuotr.

„Juodosios dvaro gulbės prieš kelis šimtus metų taip pat buvo šio dvaro pasididžiavimas. Žiūrėdama į jas ir matydama išskirtinį šių paukščių grožį, artimą bendravimą, meilės scenas bandau įsivaizduoti, kaip kadaise tvenkinyje valtimis irstėsi dailios ponios ir panelės, o tarp jų romantiškai plaukiojo meilės bei ištikimybės simboliu laikomos juodosios gulbės“, – kalbėjo tapytoja.Dalintis naujiena
Rašyti komentarą