Ilgai lauktas knygos apie Matildą Olkinaitę pristatymas Rokiškyje (0)

Publikuota: 2020-07-09 Kategorija: Kultūra
Ilgai lauktas knygos apie Matildą Olkinaitę pristatymas Rokiškyje

Rokiškėnai sulaukė džiugios žinios: pagaliau ir mūsų mieste bus pristatyta ilgai laukta knyga apie panemunėlietę tragiško likimo poetę Matildą Olkinaitę. Knygos pristatyme žada būti ir jos sudarytojas Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas. Atvyks ir kiti garbūs svečiai: prof. Irena Veisaitė, vertėja Laima Vincė-Sruoginis, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė.

Rokiškėnai teatralai, asociacija „Rokiškio teatras“ rūpestingai ilgus metus puoselėjo Matildos Olkinaitės atminimą. Jie pastatė didžiulės sėkmės sulaukusį spektaklį „Nutildytos mūzos“. Jo sėkmė įkvėpė toliau dėti pastangas jaunosios poetės atminimui išsaugoti. Kartu su kariais savanoriais surado Olkinų ir Jofių šeimų žūties ir palaidojimo vietą prie senojo kelio į Panemunėlį. Taip pat buvo svečių iš JAV dėka buvo atlikti neinvaziniai archeologiniai tyrimai, kurie patvirtino, jog palaidojimo vieta nustatyta gana tiksliai. Šią vietą teatralai talkos metu išvalė nuo krūmynų, įrengė patogų privažiavimą.
Poetės atminimui atminti, ten buvo pastatytas paminklinis akmuo su užrašais lietuvių ir hebrajų kalbomis.
Rajono bibliotekininkai netoli Olkinų šeimos namo Panemunėlio geležinkelio stotyje pastatė skulptoriaus Vidmanto Zakarkos sukurtą koplytstulpį, kuriame išraižytos jaunosios poetės eilės.
Kaip „Rokiškio Sirenai“ pasakojo režisierė Neringa Danienė, svajonė buvo išleisti knygą apie poetę, išsaugotą jos dienoraštį. Ilgus dešimtmečius saugota relikvija atveria savo paslaptis skaitytojams. Tikimasi, kad jos
Knygos sudarytojas – mokslininkas literatūrologas, rašytojas, vertėjas iš hebrajų kalbos M. Kvietkauskas. Buvo baimintasi, kad jo tapimas ministru ir darbo rūpesčiai knygos leidimą atitolins, tačiau ministras savo kūrinio neapleido.
Knyga pasirodė Vilniaus knygų mugėje ir sulaukė didelio dėmesio. Pristatymą savo dėmesiu pagerbė profesorius Vytautas Landsbergis.
Knyga vertinga įžvalgomis, turtinga archyvine, faktografine medžiaga. Ji piešia unikalų jaunos, talentingos poetės portretą audringų istorinių įvykių kontekste, yra gyvas liudijimas amžininkės akimis.
Nenuostabu, kad knyga „Matilda Olkinaitė. Atrakintas dienoraštis“ tapo literatūriniu įvykiu. Dėl karantino knygos pristatymas Rokiškyje buvo atidėtas. Tačiau dabar į Krašto muziejų be jau išvardintų knygos autoriaus, jo talkininkų, žada atvykti gausus būrys kultūros pasaulio žmonių. Tad rokiškėnai kviečiami nepraleisti unikalaus įvykio.
Renginio metu kompoziciją apie vaistininko Olkino šeimos likimą vaidins Matildos kraštiečiai panemunėliečiai, eiles skaitys Rokiškio teatro aktoriai, bus surengta mini paroda, pasakojanti apie ketverių metų darbą, įamžinant poetės atminimą. Žiūrovai turės išskirtinę galimybę įsigyti šią vertingą knyga, paprašyti jos sudarytojo M. Kvietkausko.
Pasibaigus renginiui, visi jo dalyviai viena darnia kolona kviečiami vykti prie Olkinų ir Jofių šeimų žūties vietos bei ją ženklinančio paminklinio akmens.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video