Iš arčiau: kaip Pandėlio parapija tvarkosi su karantino iššūkiais (video) (1)

Publikuota: 2020-11-16 Kategorija: Kultūra
Iš arčiau: kaip Pandėlio parapija tvarkosi su karantino iššūkiais (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Kunigas Albertas Kasperavičius savo pamoksle akcentavo būtinybę puoselėti Dievo dovanas – talentus.

Lietuvos katalikų bažnyčia ir pirmojo karantino metu, ir dabar vis atsiduria vadinamųjų „heiterių“ (piktybiškai nusiteikusių asmenų) kritikos taikiklyje. Mat sofos riteriams kažkodėl atrodo, kad bažnyčia gali tapti covid-19 viruso platinimo šaltiniu. Lietuvos vyskupų konferencija karantino metu nenutraukė viešų pamaldų, tačiau joms keliami labai griežti reikalavimai. Kaip jų paisoma praktikoje, „Rokiškio Sirena“ įsitikino Pandėlio bažnyčioje.


Kaip ir pirmojo karantino metu, „Rokiškio Sirena“ talkina Katalikų bažnyčiai bei Rokiškio dekanato parapijoms. Kas sekmadienį laikračio Facebook paskyroje bus transliuojamos šv. Mišios iš rajono šventovių tam, kad rizikos grupėje esantys asmenys galėtų melstis bent nuotoliniu būdu.
Taigi, pirmąjį karantino sekmadienį buvo transliuojamos šv. Mišios iš Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios, o lapkričio 15-ąją kunigo Alberto Kasperavičiaus buvome pakviesti aplankyti Pandėlio parapiją.
Pirmąjį karantino sekmadienį buvo šiokios tokios painiavos: ne visi tikintieji žinojo, kad eiti į bažnyčią neuždrausta. Todėl ir „Rokiškio Sirena“, ir dvasininkai sulaukė ne vieno klausimo, o ar galima apskritai eiti į bažnyčią? Todėl ir tikinčiųjų maldos namuose buvo kiek mažiau.
O štai antrąjį karantino savaitgalį buvo aiškiau dėl reikalavimų, todėl tikintieji gausiau pildė šventoves.
Karantino ženklai buvo matyti vos įėjus į maldos namus. Klauptuose rūpestingai sužymėtos vietos, kuriose galima atsisėsti, ir užtverti tie klauptai, kuriuose sėdėti laikantis saugaus atstumo nereikėtų.
Prieš šv. Mišias kunigas, kaip įprasta, klausė išpažinčių. Kaip ir dera, su kauke. Be to, išklausius vieno tikinčiojo išpažintį, prie klausyklos prieidavo patarnautoja ir specialiu skysčiu išdezinfekuodavo tą klausyklos vietą, kurioje klūpi išpažintį atliekantis žmogus.
Vos užgiedojus „Pulkim ant kelių“, tapo aišku, kad ir puikaus Pandėlio bažnyčios choro karantino metu tikintieji negirdės: giedojo viena vargonininkė.
Kaip ir dera, šv. Mišių metu ir tikintieji, ir patarnautojai buvo su kaukėmis. O tai, kad dvasininkas šv. Mišių metu rankas plauna ne vandeniu, o dezinfektantu – sena dekanato bažnyčių praktika. Ir Komunija dalinama į rankas, laikantis saugaus atstumo. Taigi, tikimybė, kad bažnyčioje „pasigausite“ virusą, ne tokia, kokią ją įsivaizduoja joje nesilankantys žmonės.
O tie, kurie dėl įvairiausių priežasčių bijo ar negali dalyvauti šv. Mišiose gyvai, kviečiami prie maldos jungtis sekmadieninių „Rokiškio Sirenos“ transliacijų dėka.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video