Gerojo ganytojo sekmadienis: apie Dievo ir žmogaus santykį (video) (0)

Publikuota: 2021-04-26 Kategorija: Kultūra
Gerojo ganytojo sekmadienis: apie Dievo ir žmogaus santykį (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Kunigas Aivaras Kecorius kalbėjo apie Gerojo ganytojo reikšmę šiandieniniam žmogui.

Praėjusį sekmadienį Katalikų bažnyčia minėjo kelias svarbias iškilmes: Gerojo ganytojo sekmadienį, kurio metu meldžiamasi už pašaukimus dvasininko tarnystei bei pašvęstajam gyvenimui, bei Pasaulinę gyvybės dieną. „Rokiškio Sirena“ sekmadienio šv. Mišias transliavo iš Juodupės Švč. Aušros vartų Dievo motinos bažnyčios. Pamoksle kunigas Aivaras Kecorius, aiškindamas Evangelijos skaitinį apie Gerąjį ganytoją, tikinčiuosius supažindino ir su istorinėmis Kristaus laikų aktualijomis, kalbėjo, kuo svarbus Ganytojo vaidmuo ir tų dienų Šventojoje žemėje, ir nūdienos aktualijose.

Dvasininkas akcentavo, kad šiuo metu mūsų kraštuose piemens profesija išnykusi. Dabar jo funkciją atlieka aptvarai, elektriniai piemenys. O žiloje senovėje tai buvo labai svarbi profesija. Skurdi Šventosios žemės gamta nelepino gyventojų. Augmenija menka ir reta, todėl nuo pat seniausių laikų ten žmonės vertėsi žemdirbyste. Avių bandos buvo pargindinis maisto šaltinis. Todėl ir piemuo, ganantis jas, saugantis nuo plėšrūnų, buvo labai svarbus.
Kunigas A. Kecorius akcentavo, kad mūsų visuomenėje susiformavusi nuostata, kad avis yra kvailas gyvulėlis. Netgi yra posakis „avių banda“. Iš tiesų avys elgiasi pakankamai protingai. Vedamos jos nepaklysta, nepasimeta. Jos pažįsta ir seka savo piemens balsą. Piemuo kviečia jas. Todėl ir Kristaus pamokymai apie Gerąjį ganytoją yra labai svarbūs šiandienos žmogui. Kuriam civilizacijos triukšmas užgožia Dievo balsą.
Evangelijoje kalbama, kad Kristus sakė esąs Gerasis ganytojas, pasirengęs už savo avis atiduoti gyvybę. Tai nėra tik paprastas rūpestis, globa, ganymas. Tai gyvybės atidavimas už ganomuosius, už ganomąjį. Ir kiekvienas žmogus šiandien yra tarsi tos avies kailyje. Jai, kaip ir visai kaimenei, reikalingas Gerasis ganytojas. Ir žinia kiekvienam – Jėzus trokšta kiekvienu rūpintis, išvedžioti po pačias geriausias ganyklas, kuriose apstu maisto, vandens, kad kiekvienas būtų pasotintas. „Ir ne medžiagiškai, ne kūniškai, o dvasiškai. Kad būtume pagirdyti gyvuoju vandeniu ir pasotinti gyvąja duona“, – teigė kunigas A. Kecorius. Ko reikia, kad žmogus atsilieptų? Pažinti Dievo balsą ir sekti juo.
Lina DŪDAITĖ-
KRALIKIENĖ

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video