Dvaro dailės kolekcijos parodoje – Venecijos mokyklos dailininko darbai (0)

Publikuota: 2021-03-08 Kategorija: Kultūra
Dvaro dailės kolekcijos parodoje – Venecijos mokyklos dailininko darbai
Rokiškio krašto muziejaus nuotr. / Francesco Fontebasso „Antiochas ir Stratonikė“ (1743–1750)

Rokiškio dvaro meno kolekcijai priklauso du Venecijos mokyklos dailininko Francesco Fontebasso (1709–1769) paveikslai „Antiochas ir Stratonikė“ (1743–1750) bei „Kilniaširdis Scipionas“ (1743–ۖ1750). Šie nedideli antikinių siužetų paveikslai, saugomi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje,  yra eskizai didelėms drobėms, kurios buvo skirtos Bernardžių rūmams Venecijoje. Dabar didžiosios drobės saugomos Budapešto dailės  muziejuje.

Intriguojantis kūrinio „Antiochas ir Stratonikė“ siužetas. Antiochas buvo karaliaus Seleuko sūnus. Pasakojama, kad jis taip pamilo savo pamotę Stratonikę, kad iš meilės jai net susirgo. Karalius pakvietė jam gydytoją. Apžiūrint ligonį, į kambarį įžengė Stratonikė, Antiochas susijaudino, pulsas padažnėjo ir gydytojas, įspėjęs ligos priežastį, pasakė karaliui, jog Antiochas pamilo jo žmoną (gydytojo). Karalius apgailestaudamas prasitarė, jog gaila, kad ne jo žmoną (karaliaus). Tada gydytojas atskleidė tiesą ir karaliui Seleukui teko tesėti pažadą ir atiduoti Stratonikę Antiochui į žmonas.

Pasibaigus karantinui šiuos darbus galėsite apžiūrėti Rokiškio krašto muziejuje veikiančioje parodoje „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro meno kolekcija“.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video