Bibliotekininkų sostine bent trumpam tapo Rokiškis (foto+ video) (1)

Publikuota: 2020-09-19 Kategorija: Kultūra
Bibliotekininkų sostine bent trumpam tapo Rokiškis (foto+ video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Už sėkmingiausią skaitmeninio raštingumo ugdymą apdovanota Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Garbingą prizą atsiėmė direktorė Alicija Matiukienė.

Naujasis Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos pastatas tapo šalies bibliotekininkų Meka: čia iš visos Lietuvos suvažiavę specialistai aptarė svarbiausias šios srities naujoves, pasidalino gerosiomis patirtimis. Buvo įvertinti geriausieji. Tarp jų – ir mūsų Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Kuri yra stipriausia toje srityje, kuri, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, būtų konkurentė spausdintam žodžiui – skaitmeninėse technologijose.

Juozo Keliuočo viešojoje bibliotekoje surengtas Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos visuotinis susirinkimas. Daug temų jame gvildenta. Dauguma jų susiję su tuo, kas yra šiandieninio bibliotekų gyvenimo ašis – skaitmeninėmis technologijomis, kalbėta apie LIBIS sistemos modernizavimą. Pristatytos įvairių bibliotekų gerosios patirtys, o gausūs svečiai turėjo progą susipažinti ir su mūsų bibliotekininkų iniciatyvomis, veiklomis, edukacijomis. Susirinkimą pasveikino Kultūros ministerijos atstovai, nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vadovas Renaldas Gudauskas. Taip pat bibliotekininkai susipažino su e-skautų veiklomis bibliotekose.

Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos Metų nominacijų įteikimo iškilmėse buvo daug smagių netikėtumų ir gausu prizų. Autoritetingai komisijai vadovavo Zarasų viešosios bibliotekos vadovė Danutė Karlienė. Prizus teikė taip pat ir Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos vadovė Danguolė Abazoriuvienė bei Aseco Lietuva generalinis direktorius Albertas Šermokas.

Gausus buvo nominacijų derlius. Inovacijų biblioteka pretendavo tapti penkios šalies bibliotekos. Ja išrinkta Šilutės Fridriko Bajoraičio viešoji biblioteka. Lietuviškiausia biblioteka buvo rinkta iš dviejų pretendentų. Ja tapo Panevėžio rajono viešoji biblioteka. Partnerysčių biblioteka pretendavo tapti net vienuolika bibliotekų. Tai pati gausiausia kategorija. Joje tarp pretendenčių buvo ir mūsų – rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Parnerysčių bibliotekos apdovanojimu džiaugsis Kauno miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kolektyvas. Nominacijai „Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas“ paraiškas pateikė šešios bibliotekos. Išrinkta geriausia – Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka. Panašią nominaciją „Biblioteka – geriausias vaikų ir jaunimo draugas“ laimėjo ir Akmenės rajono viešosios bibliotekos Vegerių kaimo filialas. Bendruomeniškiausia biblioteka pretendavo tapti septyni šalies viešųjų bibliotekų padaliniai. Laimėjo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Kašonių biblioteka. Draugiškiausia – Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Šiaurinė biblioteka. Kūrybiškiausia biblioteka pripažinta Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinys, o netradicine – Šilutės Fridriko Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas.

Šiemet šalies bibliotekos kėlė sau ambicingą tikslą: kompiuterinio raštingumo pagrindų išmokyti 80 tūkst. šalies gyventojų. Kadangi miestuose bei miesteliuose vis daugiau paslaugų: nuo komunalinių paslaugų mokesčių mokėjimo iki registracijos pas gydytojus, persikelia į elektroninę erdvę, tai labai aktuali tema. Be to, mažose gyvenvietėse neretai biblioteka įvairių kartų gyventojams yra vienintelis lengvai prieinamas, nemokamas langas į elektroninę erdvę. Dėl karantino ambicingo tikslo pasiekit nepavyko: apmokyta tik 60 tūkst. gyventojų. Tačiau jų gausa rodo, koks didžiulis yra šių mokymų poreikis. Net 6 tūkst gyventojų naudotis virtualaus pasaulio galimybėmis buvo apmokyti nuotoliniu būdu. Didžųjų savivaldybių kategorijoje sėkmingiausiai gyventojus skaitmeninio raštingumo mokė Kauno savivaldybės viešoji biblioteka, vidurinių – Jonavos viešoji biblioteka. Didžiausia konkurencija buvo tarp iki 40 tūkst. gyventojų rajonuose veikiančioms viešosioms bibliotekoms. Ir šios kategorijos lydere tapo viena pirmųjų gyventojus skaitmeninio raštingumo pagrindų pradėjusi mokyti Rokiškio rajono Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Ne veltui jos direktorė Alicija Matiukienė yra laikoma šios srities autoritetu ir rajone, ir už jo ribų, yra vertinama savo kolegų.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video