Balandžio 15-oji - Tarptautinė Kultūros diena (0)

Publikuota: 2021-04-15 Kategorija: Kultūra
Balandžio 15-oji - Tarptautinė Kultūros diena
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio kultūros centras

Jeigu paklaustume, kas yra kultūra, vieno atsakymo neturėtume niekas. Kultūra – tai kasdienis mūsų gyvenimas, kaip duona kasdieninė, tačiau tuo pačiu tai galimybė atitrūkti nuo rutinos. Kultūra yra saugoma ir perduodama iš kartos į kartą, nepaisant mus veikiančios aplinkos.

Pandemijos metu supratome, kad visi be išimties buvome ir gyvenome kultūroje, nuo elementarios šventinės tradicijos, gyvuojančios kiekvienuose namuose iki gilesnių, šimtmečius skaičiuojančių reiškinių.

Karantinas ne tik neužgožė, bet ir sustiprino kultūrinius poreikius, paskatino domėtis kultūra, suprasti, kokią svarbią vietą ji užima. Todėl nuoširdžiai sveikiname visus kultūrinio lauko žmones, kurie savo darbu suteikia galimybę pastebėti visą jausmų paletę, atsipalaiduoti, o pailsėjus, pasisemti įkvėpimo naujai veiklai.

Kūrybinio polėkio, entuziazmo ir stiprybės žinant, kad kultūra įveikia visas negandas! Su Tarptautine kultūros diena!

Šią ypatingą dieną sidabro ženklu „Už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai" apdovanotas Algirdas Svidinskas už fokloro ansamblio „Gastauta" sukūrimą, kraštotyrinę veiklą, tradicijų ir tarmių gaivinimą, kalendorinių švenčių rengimą, autorinę kūrybą, etninės kultūros puoselėjimo pamatus Rokiškio krašte.

Tarptautinės kultūros dienos proga, Nepriklausomybės aikštėje nuo 12 iki 15 val. skambės Algirdo Svidinsko dainos.

Rokiškio rajono savivaldybės mero sveikinimą galite peržiūrėti ČIA.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video