Ar Rokiškyje bus paminklas Tyzenhauzams? (3)

Publikuota: 2021-04-16 Kategorija: Kultūra
Ar Rokiškyje bus paminklas Tyzenhauzams?
Rokiškio Sirena nuotr. / Skulptūra Rokiškio bažnyčioje

Rokiškio rajono meras informavo, kad apie monumento pastatymą grafams Tyzenhauzams buvo kalbama dar 2019 metais. Tačiau dėl netikėtai užklupusios pandemijos, visos pastangos ir lėšos buvo nukreiptos įsigyjant apsaugos priemones kovai su Covid-19 plitimo valdymu.
 
Šiemet nuspręsta idėją atnaujinti ir pradėti pirmuosius žingsnius, susijusius su projekto įgyvendinimu, kuris, neabejojama, taptų dar vienu įspūdingą ir iškilią Rokiškio krašto istoriją reprezentuojančiu simboliu.
 
Susitikime su rajono vadovais ir administracijos sprecialistais dalyvavo visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas” vadovas Raimondas Sirgėdas, AB „Rokiškio sūris” atstovė Aušra Zibolienė, UAB „Daivida” generalinis direktorius Justinas Kanopa.
 
R. Sirgėdas priminė, kad prieš kelerius metus gimusi pirminė idėja įamžinti grafų Tyzenhauzų atminimą ir indėlį į Rokiškio kraštą buvo įpasminti Ignoto Tyzenhauzo, Rokiškio dvaro statytojo, Rokiškio Šv. Mato bažnyčios fundatoriaus atminimą, tačiau vėliau diskutuojant nuspręsta, kad ne mažiau nusipelnę yra ir kiti grafų Tyzenhauzų giminės atstovai, kaip Reinoldas Tyzenhauzas, Sofija Tyzenhauzaitė. Todėl šios garsios giminės atstovai turi būti įamžinti visi kartu.
 
Susitikime diskutuota dėl grafų Tyzenhauzų įamžinimui sukurto monumento idėjų konkurso, prizinio fondo ir vietos, kurioje turėtų būti įgyvendinta laimėjusio projekto idėja.
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video