Apie Metų knygas netradiciškai: prie arbatos ir pyrago (foto +video) (0)

Publikuota: 2019-11-07 Kategorija: Kultūra
Apie Metų knygas netradiciškai: prie arbatos ir pyrago (foto +video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Aurika Aurylė (kairėje) ir Jolita Baltrūnienė – apie atšvaitų, knygų ir pyragų dieną.

Nors mitybos ekspertai teigia, kad valgymas ir skaitymas yra nesuderinami, tačiau nieko nėra maloniau, kaip praleisti lietingą lapkričio popietę susisupus į pledą, su mėgiama knyga ir šilto pyrago gabalėliu, vanile, cinamonu ir kitais prieskoniais pakvipusiuose namuose. Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kolektyvas lapkričio 6-ąją – Pyragų dieną – parodė, kad knyga ir pyragas ne tik puikiai dera vienas prie kito, bet ir suteikia progų pajusti atradimo džiaugsmą. Mat lygiai vidurdienį, kai įmonės ir įstaigos užveria duris pietų pertraukai, buvo puiki proga pasidžiaugti trumpu, bet labai smagiu ir informatyviu renginiu: prie kavos ir pyrago apžvelgti 2019-jų metų knygas.„Nespręsk apie knygą iš viršelio“, – toks užrašas puošė kukloką pyragą. Kuris ne tik sužavėjo savo ypatingu morkų skoniu, bet ir liudijo ypatingą istoriją. Mat apie renkamas metų knygas Viešosios bibliotekos specialistai pakvietė papasakoti jų skaitytojus. Rokiškėnų intelektualų sluoksniuose puikiai žinoma Aurika Aurylė pristatė kelias iš devyniolikos pretendenčių į Metų knygos titulą. Nors balsavimas tęsis iki vasario vidurio, rokiškėnai jau turi savo favoritę. Tai Virginijos Kulvinskaitės Cibarauskės knyga „Kai aš buvau malalietka“. Ji pasakoja apie herojės kelius ir klystkelius sostinės klubų, vakarėlių pasaulyje, doktorantūros studijas… Kaip pasakojo A. Aurylė, bohemiškas gyvenimas buvo nesvetimas jos tragiško likimo tetai, iš kurios ir buvo paveldėtas tas ypatingasis morkų pyragas. Pyragas ir knyga ne tik dera vienas prie kito, bet ir turi daug ką bendro. „Kiek to pyrago receptų išdalinau, kiekvienai šeimininkei jis išeina vis kitoks. Lygiai taip pat ir knyga: kiekvienas skaitytojas ją mato per savo prizmę“, – „Rokiškio Sirenai“ sakė A. Aurylė.
Jos įžvalgos buvo vertingos ir ketinantiems skaityti kitas pretendentes į Metų knygos titulą: novelių, poezijos rinkinius. Iš pastarųjų išsiskyrė nauja Arvydo Šlepiko knyga „Mano tėvas žūsta“.
Verta dėmesio ir Vaivos Grainytės „Gorilos archyvai“. Ši knyga įdomi ir netradiciniu požiūriu į poeziją, ir… netradiciniu požiūriu į viršelio dizainą (nors pyragas ir buvo papuoštas užrašu, kad nederėtų iš jo spręsti apie knygą. Tačiau šis viršelis patrauklus ne tik novatorišku dizainu, bet ir puikia jo bei knygos turinio sinergija).
Knygyno „Pegasas“ atstovė apžvelgė rokiškėnų skonius knygų rinkoje: mūsų rajono žmonės nėra dosnūs gerų knygų pirkėjai. Tačiau naujienas seka ir vertina, domisi ir pretendentėmis į Metų knygos titulą. Tarp lyderių, žinoma, „Kai aš buvau malalietka“.
Ir besivaišinant gausiais pyragais: nuo morkų iki Napoleono, vyko improvizuoti Metų knygos rinkimai. Tarp renginio dalyvių gausiausią palaikymą pelnė „Kai aš buvau malalietka“ bei A. Šlepiko „Mano tėvas žūsta“.
Kadangi lapkričio 6-oji – ne tik Pyragų, bet ir atšvaitų diena, Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnė Jolita Baltrūnienė susirinkusiesiems dovanojo atšvaitus-angelėlius bei specialias lanksčias juostas-atšvaitus. O bibliotekininkams ji įteikė dovanų sieninį laikrodį.
Žinoma rajono muzikė Laima Bieliūnienė su mokinėmis ir žinomų autorių dainomis, ir savo kūryba kūrė jaukią ir šiltą popietės atmosferą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą