Akibrokštas jaunimui: vienintelis renginys, kuris išbrauktas – jų ilgai ruošta ir ilgai laukta elektroninės muzikos šventė (21)

Publikuota: 2020-09-17 Kategorija: Kultūra
Akibrokštas jaunimui: vienintelis renginys, kuris išbrauktas – jų ilgai ruošta ir ilgai laukta elektroninės muzikos šventė
Organizatorių nuotr. / Vox Silentii buvo nutildytas.

Rugsėjo 15-ąją Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo svarstyta, ką daryti su Rokiško 521-ojo gimtadienio renginiais. Mat rajone pastaruoju metu gausėja susirgimų covid-19. Buvo rastas „saliamoniškas“ sprendimas: renginių neatšaukti, tačiau apriboti jų laiką: iki 22 val. Įdomu tai, kad šis ribojimas palietė tik vieną renginį: jaunimo elektroninės muzikos šventę.

Saugumo sumetimai ar diskriminacija?
Rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas, po Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio taip komentavo sprendimą riboti renginių laiką – tai susiję su noru užtikrinti didesnį saugumą. O štai renginio organizatoriai ne juokais supyko: juk tik jų vienų renginys papuolė po komisijos draudimu. Visi kiti renginiai, kaip buvo, taip ir liko: ir koncertai, ir parodos. Tiesa, su švelnia rekomendacija: nedaryti atidarymų, uždarymų, kad nesukviesti vienu metu didelio pulko žmonių.

Ir taip nebuvo kur eit, o dabar tai jau išvis?
Jaunieji rokiškėnai dar bandė gelbėti savo renginį. Kaip „Rokiškio Sirenai“ pasakojo vienas organizatorių, Dovydas Trumpa, tai buvo vienintelis renginys keturių dienų miesto gimtadienio šventėje, kuris buvo skirtas jauniesiems rokiškėnams. Buvo pikta dėl nesuteiktos galimybės argumentuotai paaiškinti jo svarbą. Tačiau laiko skaudintis nebuvo: iš pradžių dar bandyta renginį gelbėti. Jaunimas sutiko šokti elektroninės muzikos sukūryje tik iki 22 val., bandė rasti savo renginiui naują vietą. Tačiau greitai suprato, kad ir jie, ir jų pastangos terūpi tik jiems patiems...
Todėl rugsėjo 16-osios vakarą renginio „Vox siletii“ paskyroje pavadinimas buvo užbrauktas. Elektroninės muzikos šventė atidėta iki geresnių laikų.
Po šia žinia jaunieji rokiškėnai ėmė rašyti komentarus. Vienas jų: „Ir taip nuobodūs gimtadieniai Rokiškio.. savivaldybė nesugeba kažką įdomaus suorganizuot“.

Ką mano patys organizatoriai?
Vienas renginio organizatorių, D. Trumpa savo facebook paskyroje išplatino tokį pranešimą: „VOX Silentii Renginys, kuris būtų sutraukęs elektronikos melomanus iš įvairių Lietuvos kampelių.
Renginys, kuriam buvom numatę visas apsaugos priemones - dezinfekcinį skystį, privalomą kaukių dėvėjimą, dalyvių registraciją, atvirą erdvę, prižiūrinčią apsaugą.
Įvykis, apie kurį būtų šnekėję ne tik Aldona iš Kauno gatvės ar Egidijus iš Kamajų. Mes kalbam apie naują, dar nepatirtą ir sparčiai plintančią kultūrinę ir muzikinę emociją, kuri vakarų šalyse eksponentiškai skinasi kelią į didžiąsias scenas ir sėkmingai pretenduoja į kultūrinių bei meninių fondų skirstomas pinigines lėšas. Valstybiniu mastu.
Kalbu apie kultūrines naujoves, moderniojo meno muzikinę atšaką, naują, futuristinį renginio konceptą ir apskritai apie ateitį, kuriai, akivaizdu, Rokiškis dar nėra pasiruošęs.
Mes, kaip renginio organizatoriai, net nebuvom kviesti į dialogą dėl viruso prevencijos renginio metu. Buvo priimtas vienašališkas, kvepiantis išankstinėmis nuostatomis sprendimas - drausti. Kam reikalinga prevencija, kai galima tiesiog uždrausti? Vieniems valdantiesiems tai jaunimo šokiai, kitiems eilinė diskoteka. Na, o šeštadienį sėkmingai vyksiantis POP ASORTI Su Karina Krysko ir Jeronimu Miliumi tai ne tik grandiozinis šou, bet ir renginys, kuriam viruso grėsmė ir jokie draudimai negalioja.
Rokiškyje gera, o ir pamažu augantis vietinio jaunimo susidomėjimas elektroninės muzikos kultūra nuteikia pozityviai. Ne pasaulio pabaiga, į „aikštelę“ dar išbėgsim, ne kartą“.
Kaip dera mandagiems žmonėms, D. Trumpa pasidalino likusių miesto gimtadienio renginių programa: „Dalinuosi keturių dienų Rokiškio jubiliejinio 521 festivalio programa, galbūt čia pavyks atrasti kažką naujo?“

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video