Į teisiamųjų suolą sės neteisėtai automobilių už 1,7 mln. eurų pardavę uteniškiai (3)

Publikuota: 2019-10-11 Kategorija: Kriminalai
Į teisiamųjų suolą sės neteisėtai automobilių už 1,7 mln. eurų pardavę uteniškiai

Teismui perduota neteisėtai automobilių už 1,7 mln. eurų pardavusių uteniškių prekeivių byla, penktadienį pranešė prokuratūra. 

„Įtariama, kad į teisėsaugos pareigūnų akiratį patekę uteniškiai prekiautojai, neregistravę visų ūkinės finansinės veiklos sandorių ir nedeklaravę gautų pajamų, į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 72 tūkst. eurų mokesčių“, – rašoma prokuratūros pranešime. 

2018 metais Utenos policijos pareigūnai gavo duomenų apie penkių asmenų mieste vykdomą, įtariama, neteisėtą veiklą, susijusią su naudotų automobilių prekyba.

Tyrimo metu, bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija, nustatyta, kad įtariamieji įsigijo 493 automobilius, bendra jų vertė – beveik 1,7 mln. eurų. 

Prokuratūra teigia, kad kai kurie iš šių automobilių prekiautojų oficialiai neįregistravo savo veiklos.

„(Prekeiviai – BNS) galimai neteisėtai vertėsi komercine veikla, o turintys individualios veiklos pažymas – apgaulingai ar aplaidžiai vykdė veiklą (t. y. neįtraukė į apskaitą visų transporto priemonių pirkimo ir pardavimo sandorių)“, – skelbia prokuratūra. 

Atliekant ikiteisminį tyrimą, įtariamųjų ir jų šeimos narių namuose bei darbo vietose atliktos kratos, paimti daiktai bei dokumentai, susiję su nusikalstamos veikos tyrimu.

Laikinas nuosavybės teisių apribojimas pritaikytas 27 lengviesiems automobiliams, įtariamųjų bei jų šeimos narių nekilnojamam turtui, daugiau nei 30 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Bendra laikinai apriboto turto vertė viršijo 285 tūkst. eurų.

Prokuroro reikalavimu, atlikti įtariamųjų ir jų šeimos narių turto tyrimai, kuriais nustatoma, ar turtas įgytas teisėtais būdais.

Trims prekeiviams, neregistravusiems savo veiklos pagal individualios veiklos pažymą, pateikti kaltinimai dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla.

Vienas iš minėtų asmenų, pripažinęs savo kaltę, dalį nesumokėtų mokesčių valstybei – beveik 13,5 tūkst. eurų – jau sumokėjo, dar dėl beveik 10 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių sudarė su Valstybine mokesčių inspekcija atsiskaitymo grafiką.

Kitas uteniškis turės sumokėti valstybei beveik 4,5 tūkst. eurų mokesčių bei 6 tūkst. eurų baudą.

Trečiasis iš šių asmenų privalės sumokėti beveik 34 tūkst. eurų mokesčių ir teismo skirtą 9 tūkst. eurų baudą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Utenos policija, jį kontroliavo Panevėžio prokuratūra. 

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą, apklausta daugiau nei 450 liudytojų, o baudžiamąją bylą sudaro 83 tomai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą