Rokiškyje – spąstai smulkiems gyvūnams. Smarkiai nukentėjo globojama katytė (12)

Publikuota: 2019-11-03 Kategorija: Kriminalai
Rokiškyje – spąstai smulkiems gyvūnams. Smarkiai nukentėjo globojama katytė
„Antras šansas“ nuotr. / Taip atrodo spąstų sužalota Pumos letenytė.

Rokiškio gyvūnų globėjų bendruomenę sukrėtė žinia: Lauritos Laškovaitės globojama katytė, išleista pasivaikščioti aplink namus, grįžo su spąstais, sugnybusiais priekinę letenėlę. Jei katytė nebūtų nutraukusi spąstus laikiusių raiščių, ji būtų žuvusi. O dabar dėl jos letenėlės kovoja Panevėžio veterinarijos gydytojai.

Skaudi nelaimė

Laurita Laškovaitė ir jos mama – „Antro šanso“ draugijos savanorės, besirūpinančios gyvūnų globa namuose. Ką tai reiškia „gyvūnų globa namuose“? Tai globa, kai benamis gyvūnas priglaudžiamas globėjo namuose. Taip jis ne tik gydomas, prižiūrimas, bet ir socializuojamas: pratinamas prie gyvenimo namuose, žmonių draugijos. Tokiems gyvūnams daug didesnės galimybės rasti naujus namus, sėkmingai juose pritapti.

Katės, skirtingai nuo šunų, paprastai namuose neuždaromos. Jos išleidžiamos pasivaikščioti, ir, vedamos instinkto, pasivaikščiojusios grįžta į savo namus. Taip savo kates laiko dauguma privačių namų šeimininkų. Ne išimtis ir gyvūnų globėjai. Taigi, kai Puma išėjo pasivaikščioti, globėjai nieko blogo neįtarė. Pasak pašnekovės, katytė toli nuo namų nenuklysta, vaikšto Juodupės gatvės apylinkėse: apeina kaimynų sklypus.

Tačiau šįkart katytė iš pasivaikščiojimo ilgokai neparėjo. Ir grįžo ji žiauriai sužalota letenėle, įstrigusia sovietiniuose spąstuose smulkiems gyvūnams, liaudyje vadinamuose tiesiog „kapkanu“, nuo rusiško žodžio „kapkan“ – spąstai.

Spąstai pritrenkė katytės priekinę letenėlę – sutraiškyta pėdutė. Ar pavyks ją išgelbėti, ar teks amputuoti sužalotą letenėlę, sprendžia Panevėžio veterinarijos gydytojai, pas kuriuos nedelsiant buvo išvežta sužalota katytė.

Skirta ne šeškams

L. Laškovaitė pasakojo, kad jų gatvėje nemažai gyventojų laiko kates. Kadangi neaišku, kiek tokių spąstų apskritai buvo paspęsta, kyla pavojus aplinkinių gatvių gyventojų augintiniams. Kam buvo naudojami spąstai, klausimas retorinis. „Jei būtų gaudę, tarkime, šešką, aišku, kad įkliuvusią katę būtų paleidę“, – sakė pašnekovė. Tad prielaida, kad kažkas taip sumanė nuskriausti kaimynų kates, turi pagrindo. „Juolab, kad internete plinta vaizdai, kad tokiais spąstais Rusijoje gaudomos kaip tik katės“, – sakė L. Laškovaitė.

Patekusiam į spąstus gyvūnui gresia ilga, kankinanti mirtis nuo skausmo ir išsekimo. Katytei Pumai išgyventi pavyko tik todėl, kad besiblaškydama ji sugebėjo atlaisvinti ar nutraukti spąstus laikiusius raiščius. Jei spąstai būtų pririšti tvirčiau, gyvūnas arba pats būtų nusitraukęs letenėlę, arba nusikankinęs spąstuose.

Kaip informavo Gyvūnų gerovės draugija „Antras šansas“, Pumai padaryta rentgeno nuotrauka. Joje matyti, kad sulaužyti gyvūnėlio pirštukai. Jei neprasidės gangrena, galbūt pavyks išsaugoti sužalotą letenėlę. Norintieji paaukoti Pumos gydymui, tą gali padaryti pervedę lėšų į šią sąskaitą:

Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija
Įm. kodas: 184211367
a.s. LT417044060002546192, SEB bankas

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video