Rokiškėnus vairuotojus drausmino trikojis (11)

Publikuota: 2020-03-02 Kategorija: Kriminalai
Rokiškėnus vairuotojus drausmino trikojis
L. Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Trikojis Respublikos gatvėje traukė vairuotojų dėmesį.

Kovo 1-ąją, sekmadienį, policijos pareigūnai tikrino, ar rokiškėnai vairuotojai laikosi saugaus greičio. Policijos kilnojamasis greičio matuoklis, liaudiškai vadinamas trikoju, buvo pastatytas Respublikos, o vėliau Topolių gatvėse.

Respublikos gatvė palanki greičio kontrolei, mat ilgoje tiesioje gatvėje netrūksta mėgstančių stipriau paspausti greičio pedalą. O be to, ir apie trikojį niekas neįspės: kadangi gatvėje vienpusis eismas, pamirksėti šviesomis nėra galimybės.
Kilnojamasis greičio matuoklis pastaruoju metu tapo vairuotojų „priešu“: socialiniame tinkle Facebook yra nemažai specialių grupių, kurių nariai dalinasi žiniomis apie pastebėtus greičio matuoklius. Ir sekmadienio patikra buvo ne išimtis: ne vieno automobilio keleiviai Respublikos gatvėje nufotografavo šį prietaisą. Netrukus jo nuotraukos atsidūrė minėtose grupėse. Ir trikojui atsidūrus Topolių gatvėje, jo nuotrauka vėl apkeliavo Facebook grupes.
Tačiau greitį trikoju tikrinusio pareigūno manymu, toks ažiotažas dirbti netrukdo: lai prietaisas būna fotografuojamas, svarbu, kad vairuotojai važiuotų saugiu greičiu. „Policija siekia ne rinkti baudas, o kad vairuotojai važiuotų laikydamiesi eismo taisyklių“, – sakė jis ir pabrėžė: trikojis yra prevencinė priemonė. Ji iš tiesų veikė: išvydęs prietaisą, ne vienas vairuotojas akivaizdžiai sumažino greitį. Pasak pašnekovo, Panevėžyje ši priemonė taip pat pasiteisino.
Rokiškėnai vairuotojai bent jau Respublikos gatve važiavo nepažeisdami taisyklių. Sekmadienį apie 11 val. eismo srautas šia gatve buvo nedidelis, be to, ir oras buvo nepalankus kelionėms: lynojo.
Vėliau, įdienojus trikojis buvo perkeltas į Topolių gatvę.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą