Rokiškio psichiatrijos ligoninės paciento majonezas „su priedais“ nepasiekė (6)

Publikuota: 2021-03-22 Kategorija: Kriminalai
Rokiškio psichiatrijos ligoninės paciento majonezas „su priedais“ nepasiekė
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rokiškio psichiatrijos ligoninė.

Praėjusią savaitę Rokiškio psichiatrijos ligoninės pacientui bandyta perduoti majonezo indelį „su priedais“ – folijoje paslėptais narkotikais. Ligoninės direktorius Algimantas Liausėdas atvirai sako: nešti tokius „siuntinius“ neverta nė bandyti – visa, kas patenka į ligoninę, yra kruopšiai tikrinama. O už bandymą perduoti narkotines medžiagas yra taikoma griežta atsakomybė.

Paklaustas, kaip dažnai ligonių artimieji ar draugai bando apsaugos budrumą, direktorius retoriškai paklausė: „Kaip vertinti tą dažnumą? Ar, tarkime, maždaug kartą per mėnesį – tai dažnai, ar ne, sunku pasakyti“.

Visa, ko negalima perduoti ligoninės pacientams, yra nurodyta specialiose taisyklėse. Tačiau atsiranda norinčiųjų surizikuoti. Ypač žinant, kad kai kurie ligoninėje gydomi žmonės be kitų ligų taip pat turi ir priklausomybių.

Taigi, pasak direktoriaus A. Liausėdo, dažniausia „kontrabanda“ – alkoholis ir narkotikai. Kokių tik būdų jiems paslėpti nesugalvojama. Kai kurie – seni kaip gyvenimas, pavyzdžiui, kompotą „praskiesti“ degtine. Narkotikų gabentojai sugalvoja naujų metodų. Tačiau ir ligoninės apsaugos darbuotojai nuolatos atnaujina savo žinias, patikrinamas kiekvienas siuntinys. Tad pelės ir katės žaidimą akivaizdžiai laimi apsaugos specialistai.

Pašnekovas neslėpė, kad tokių dalykų, kaip alkoholis ir narkotikai, šioje ligoninėje negali būti ne tik dėl bendrosios tvarkos. Pirmiausia galvojama apie pacientų saugumą. Mat alkoholis, narkotinės medžiagos nesuderinamos su čia taikomais gydymo procesais: sureagavę su vaistais gali sukelti labai rimtų pasekmių žmogaus sveikatai. Apie tai pirmiausia turi pagalvoti ir artimieji, rizikuodami atnešti draudžiamas medžiagas į ligoninę. 

Kuo baigiasi bandymai perduoti narkotines medžiagas – akivaizdu. „Mes tiesiog iškviečiame policiją“, – paaiškino ligoninės direktorius. Pagal dabar galiojančius įstatymus, disponavimas net mažiausiu narkotinės medžiagos kiekiu užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Taigi, pildydami artimo žmogaus užgaidą, tokį siuntinį gabenantys žmonės rizikuoja gerokai susigadinti gyvenimą. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video