Policija perspėja: saugokitės elektroninių sukčių (0)

Publikuota: 2020-12-16 Kategorija: Kriminalai
Policija perspėja: saugokitės elektroninių sukčių
Rokiškio Sirena nuotr. / Mobilusis telefonas

Daugelis galvoja, jog nuo sukčių dažniausiai nukenčia senyvo amžiaus žmonės, bet mūsų pačių bendravimas keliasi į elektroninę erdvę. Sukčiai taip pat keliasi ten, kur yra jų galimos aukos.   

Internete ne viskas yra tikra ir saugu. Kartais užtenka laiško ar skambučio, jog sukčiai įviliotų Jus į savo pinkles. Vis dažniau pasitaikantis sukčiavimo būdas, kai žmonės apgaunami, parduodantys daiktus. Susisiekęs tariamas pirkėjas, sutaria kainą ir atlieka tariamą pavedimą vėliau pateikia suklastotą, pavedimą patvirtinantį dokumentą. Žmogus neįsitikinęs, kad pinigai pasiekė jo sąskaitą atiduoda savo prekę ir lieka be jo, ir be pinigų. Kitu atvejų sukčiai pardavinėja tariamą daiktą ir susisiekus paprašo pirma pervesti pinigus ar jų dalį už prekę, o vėliau ją parodysiantys ar perduosiantys. Pervedus pinigus tariamas pirkėjas dingsta.

Policija prašo atkreipti dėmesį ir tik įsitikinus pirkėjo ar pardavėjo tikrumu atlikti pirkimo ar pardavimo operacijas. Prieš atiduodami daiktą įsitikinkite ar tikrai pinigai pasekė Jūsų sąskaitą. Prieš pirkdami, susitikite ir apžiūrėkite pirkinį. Taip pat pasitaiko atvejai, kada yra išviliojami prisijungimo duomenys prie internetinės bankininkystės, arba patvirtinami mokėjimai kurių auka neatlieka.

Policija įspėja, kad telefonu jokios įstaigos: policijos, banko, savivaldybės darbuotojai neprašo prisijungimo duomenų. Internetinėje erdvėje prieš patvirtindami mokėjimą patikrinkite ir įsitikinkite ar mokėjimo duomenis yra teisingi. Dažnai pasitaiko, kai žmonės sulaukia skambučio iš tariamo giminaičio, ar artimo žmogaus, pasinaudodami spaudimu, skubinimu ir gan įtikinamomis aplinkybėmis nejučia išvilioja pinigus. Ant šio sukčių kabliuko dažnai užkimba pagyvenę žmonės. Taip pat jie praranda pinigus kai į namus pasibeldžia tariamas skaitiklių tikrintojas ar kitas įstaigos atstovas. Visada reikia prašyti darbo pažymėjimo ar kilus įtarimui susitarti kitą laiką.

Policija dar kartą primena, jog būtina saugoti savo turtą bei žinoti galimus sukčių veikimo principus ir nepakliūti į jų pinkles, todėl prašome rasti laiko pasikalbėti su savo senyvais tėvais, seneliais, kaimynais ir patarti jiems, kaip apsisaugoti sulaukus tokio pobūdžio skambučių ar nepageidaujamų svečių prie namų durų.

Per 2020 metų 11 mėnesių Panevėžio apskrityje pradėti 148 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Reikia pažymėti, kad metų gale pagausėjo sukčiavimo atvejų, kai vyksta pirkimo ar pardavimo sandoriai el. erdvėje artėjant šventiniam laikotarpiui.

Rokiškio rajono gyventojai, būkite budrūs, atsitikus nelaimei kreipkitės pagalbos telefonu 112 (visą parą).

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video