Petriošiškio ežere įkliuvo du brakonieriai (5)

Publikuota: 2020-08-13 Kategorija: Kriminalai
Petriošiškio ežere įkliuvo du brakonieriai
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. /

Neteisėta žvejyba tinklais Petriošiškių ežere, Rokiškio rajone, dviem asmenims baigėsi pažintimi su Aplinkos apsaugos departamento pareigūnais.

Rugpjūčio 4-osios rytą buvo gautas pranešimas apie Petriošiškių ežere rastą tinklą. Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nusprendė ne ištraukti rastą draudžiamą ne mėgėjų žvejybos įrankį, o palaukti pažeidėjų.

Pareigūnų kantrybė pasiteisino – apie 17 val. du asmenys atplaukė išsitraukti statomųjų tinklų.

Pažeidėjams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat konfiskuoti nelegaliai pagauti 3 lynai, ne mėgėjų žvejybos įrankiai – statomieji tinklai ir pažeidimo priemonė – medinė valtis. Nusižengusiems asmenims teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančia 180 eurų.

Pirmąją rugpjūčio savaitę Aplinkos apsaugos departamentas apie galimus pažeidimus gavo 508 pranešimus. Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 46 kartus, du kartus daugiau nei praėjusią savaitę. Apie medžioklės – 15 kartų. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 31 kartą, netinkamo atliekų tvarkymo – 27, nuotekų – 17, vandens taršos – 19, oro taršos – 23, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 8, vandens transporto priemonių – 24, neteisėtų kirtimų – 7 kartus.

Praėjusią savaitę į autoįvykius pakliuvo 164 laukiniai gyvūnai, dėl kitų įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 74 kartus. Liepos paskutinę savaitę AAD Pranešimų priėmimo skyrius tokio pobūdžio pranešimų buvo gavęs 189 ir 104.

Šiltos vasaros dienos prie vandens telkinių pritraukia ne tik poilsiautojus, bet ir ekstremalaus sporto gerbėjus, kurie neteisėtose vietose plaukioja su vandens motociklais. Tauragės rajone, Balskų kaime Šilutės aplinkosaugos pareigūnai sulaikė 5 pažeidėjus, kurie nelegalioje vietoje plaukiojo su vandens motociklais.

Ne darbo metu pareigūnai, reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, vyko 59 kartus. Apie žvejybos pranešimus buvo pranešta 16 kartų, iš jų 14 pranešimų pasitvirtino. 8 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus, pusę jų pasitvirtino. Apie taršą buvo gauti 11 pranešimų, pasitvirtino 5 pranešimai. Vandens transporto pranešimų buvo gauta 10, pasitvirtino 5 pranešimai.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Aplinkos apsaugos departamento inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą