Liepos mėnesį Rokiškio rajono policijos komisariate - 10 pranešimų apie sukčiavimo atvejus (0)

Publikuota: 2021-07-23 Kategorija: Kriminalai
Liepos mėnesį Rokiškio rajono policijos komisariate - 10 pranešimų apie sukčiavimo atvejus
Rokiškio Sirena nuotr. / Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariatas

BŪKITE BUDRŪS!

Sukčiai ir vasarą neatostogauja, įvairiais būdais bando apgauti patiklius gyventojus!

Liepos mėnesį Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariate gauta net 10 pranešimų apie sukčiavimo atvejus: pranešėjams skambino rusakalbiai asmenys,(iš įvairių telefono numerių), prisistatydami AB „Swedbank" darbuotojais ir prašė atskleisti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis; pasakyti kitus duomenis apie turimas sąskaitas ir kt.

Šį kart sukčiams nepavyko su jais kalbėjusių asmenų apgauti. Rajono gyventojai apie įtartinus skambučius pranešė policijos pareigūnams, nuo sukčių nenukentėjo.

PRAŠOME - dalinkitės informacija apie sukčiavimo būdus, perspėkite savo artimuosius (ypač senyvo amžiaus asmenis), kad NIEKAS NEUŽKIBTŲ ANT SUKČIŲ KABLIUKO

PRIMENAME:

Niekam telefonu neteikite asmeninės informacijos, savo elektroninės bankininkystės duomenų, neatskleiskite namuose turimų pinigų sumos. Neprisistatykite, nenurodykite, kur gyvenate, taip pat neatskleiskite savo giminaičių duomenų. Jeigu sulaukėte įtartino skambučio, paprašykite skambintojo perskambinti vėliau, pasitarkite su kaimynu, giminaičiu ar kitu artimu asmeniu, kaip elgtis.

Jokiu būdu telefonu netvirtinkite jokių elektroninės bankininkystės operacijų.

Jeigu Jums skambina ir prisistato banko darbuotoju, prašo patikslinti ar atskleisti tam tikrus duomenis, iš karto kreipkitės į banką viešai skelbiamu telefono numeriu, konsultantas praneš, ar tikrai Jums reikia atnaujinti kontaktinę informaciją.

Jeigu Jums telefonu pranešama apie nelaimę (eismo įvykį ar kt.), susijusią su Jūsų giminaičiu, paskambinkite pačiam giminaičiui, artimiesiems, įsitikinkite, ar nenutiko nelaimingas atsitikimas.

Policijos pareigūnai neatlieka jokių tyrimų, susijusių su pinigais, pinigų tikrumu, jie nevyksta į gyventojus į namus, neprašo parodyti namie laikomų santaupų, nes tai nėra policijos pareigūnų funkcija.  Jeigu į namus atvyksta asmuo ir prisistato policijos pareigūnu, pasiteiraukite jo vardo, pavardės, kokios pareigos. Atkreipkite dėmesį į tai, ar atvykėlis nesutrinka, ar noriai atsako į užduodamus klausimus. Verta įsidėmėti, kad policijos pareigūnai dėvi tarnybinę uniformą, pažymėta skiriamaisiais ženklais, važinėja tarnybiniais automobiliais,  su savimi turi ir Jums privalo parodyti tarnybinį pažymėjimą. Prieš įsileisdami policijos pareigūnus į namus atkreipkite dėmesį, ar asmuo atitinka visus nurodytus kriterijus. Jeigu ne, jokiu būdu neįsileiskite nepažįstamojo į namus. Telefonu neteikite jokių duomenų, ypač susijusių su finansais.

Neatsiliepkite į tarptautinio telefono ryšio skambučius. Jeigu Jūs neturite užsienyje gyvenančių artimų giminaičių, bičiulių arba pažįstamų asmenų, išgirdę skambinusiojo balsą, nedelsdami pokalbį nutraukite. Jokiu būdu neteikite jokios informacijos apie save.

Stebėkite savo gyvenamųjų namų aplinką, artimiau susipažinkite su kaimynais. Pastebėję įtartinus ir nepažįstamus asmenis, įspėkite ir kaimynus. Įsidėmėkite, kaip atrodo įtartinas (-i) asmuo (-ys), kokiais išskirtinais bruožais pasižymi, užkalbinkite jį. Pasidomėkite, kokiu tikslu atvyko, kad, prireikus policijos pareigūnams galėtumėte pateikti kuo daugiau vertingos informacijos. Jeigu įtartinas asmuo su Jumis vengia bendrauti, nenurodo savo buvimo Jūsų teritorijoje priežasties, suskubkite pranešti policijai.

Nukentėję nuo sukčių ar sulaukę įtartinų asmenų arba skambučio, informuokite policijos pareigūnus telefonu 112 arba naudodamiesi elektroninėmis paslaugomis www.epolicija.lt.

Saugokite save ir kitus, dalykitės šia informacija su visais gyventojais, ypač vyresnio amžiaus giminaičiais ir pažįstamaisiais, kad sukčiai turėtų kuo mažiau galimybių apgauti! Kartu mes galime informuoti daugiau gyventojų!

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video