Kaimyniniame rajone – melagiena: bandoma parduoti vakciną nuo covid-19 (0)

Publikuota: 2021-01-04 Kategorija: Kriminalai
Kaimyniniame rajone – melagiena: bandoma parduoti vakciną nuo covid-19
Rokiškio Sirena nuotr. / Švirkštas

Nekantriai laukta vakcina nuo covid-19 kol kas skiepijami medikai. Ir tai jos užtenka ne visiems. Todėl šia situacija suskubo naudotis sukčiai: kaimyniniame Biržų rajone, skelbimų grupėje policija užfiksavo melagieną: moteris dalijosi skelbimu, neva gali gauti vakcinos iš JAV, kur esą dirba jos sesuo. Policija įspėja nesusigundyti tokiais skelbimais: net jei vakcina ir būtų tikra, jos siuntimui ir laikymui reikalingos specialios sąlygos. Tad susigundžiusieji rizikuoja ne tik prarasti pinigus, pirkdami neaiškios kilmės produktus, bet ir pakenkti sveikatai.

„Iš karto sakome kad šis skelbimas yra NETIKRAS.

Jo paskelbimo priežastys gali būti įvairios, tačiau pagrindinės dvi yra: paprasčiausias bandymas sukčiauti ieškant patiklių žmonių, arba bandymas skleisti nepasitikėjimą valstybės institucijų veikla.


Skelbimo nuotraukoje pavaizduota kompanijų ,,BioNTech“ ir ,,Pfizer“ sukurta vakcina ,,Comirnaty". Ši vakcina turi būti laikoma ir gabenama temperatūroje nuo -90 °C iki -60 °C, o atšildžius turi būti nedelsiant sunaudota.


Net ir esant geriausiems norams, nesugadintos vakcinos iš Amerikos niekas į Lietuvą neatsiųs, nes be specialios įrangos neįmanoma užtikrinti jos laikymui keliamų reikalavimų.


Būkite atsargūs, neužkibkite ant tokių skelbimų jauko, apie tai informuokite vyresnio amžiaus žmones“, – rašoma Biržų rajono policijos komisariato puslapyje.


„Rokiškio Sirena“ primena, kad pirmieji 15 rajono medikų nuo covid-19 buvo paskiepyti dar prieš Naujuosius. Pirmiausia bus skiepijami medicinos darbuotojai, socialinės sferos darbuotojai, rizikos grupėms priklausantys asmenys. O vėliau bus skiepijami visi norintieji.


Norintieji skiepytis kviečiami registruotis Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro registratūros telefonais. Kol kas yra skaičiuojamas vakcinos poreikis rajone, kad būtų galima planuoti vakcinaciją.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video