Didžiulis žolės gaisras išsprendė Rokiškio kraštovaizdžio problemas? (foto +video) (6)

Publikuota: 2021-04-19 Kategorija: Kriminalai
Didžiulis žolės gaisras išsprendė Rokiškio kraštovaizdžio problemas? (foto +video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Gaisras dykvietėje tarp Pandėlio gatvės garažų ir Topolių gatvės.

Pirmadienį, balandžio 19-ąją apie 17 val. kilo didžiulis gaisras dykvietėje tarp Pandėlio gatvės garažų ir aplinkkelio.  Išdegė didžiulis žolės plotas. Tikslias gaisro priežastis nustatys ugniagesiai, tačiau liudininkai įtaria, kad kažkas itin vėjuotą dieną padegė sausų šakų ir šiukšlių krūvą, o įsisisukęs vėjas kibirkštis išnešiojo po pernykštę sudžiūvusią žolę. Akimirksniu užsiliepsnojo didžiulis plotas. Žolę apie valandą gesino trys ugniagesių brigados: dvi Rokiškio ir Laibgalių.

Gaisro pradžia, liudininkų teigimu, buvo ant kalno, netoli senųjų Pandėlio g. garažų. Vos per keletą minučių ugnies liežuviai nubėgo sausa žole laukais ir beveik pasiekė aplinkkelį, Topolių gatvę. Šiame didžiuliame plyname plote anksčiau buvo miesto gyventojų daržai. Tačiau pasikeitus gyvenimo sąlygoms, beliko vos keli dirbami sklypeliai. Plotas pamažu užžėlė nešienaujama žole, menkaverčiais krūmais. Pastaruoju metu jame gyveno mažiausiai dvi stirnos, dvi gervių šeimynos, lapė. Apie šį plotą ir jo tvarkymo perspektyvas „Rokiškio Sirena“ rašė prieš porą savaičių.

https://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/aktualijos/rokikio-mieste-graja-erdvs-bet-kai-kuri-permain-teks-palaukti?page=6&per-page=5

Ugniagesiai atvyko greitai. Tačiau suvaldyti gaisrą didžiuliame plote prireikė nemažai pastangų. Juolab, kad šiame plote vietomis dar ir labai šlapia, todėl vienas ugniagesių automobilis netgi ėmė klimpti. Gaisras buvo suvaldytas jau netoli aplinkkelio, beveik pasiekus Topolių gatvėje esantį tvenkinį.  Tam, kad nekiltų pavojus pravažiuojantiems automobiliams ir ugniagesiams būtų patogiau pasiekti gaisravietę, policijos pareigūnai kurį laiką neleido važiuoti automobiliams Pagojės gatve: Pandėlio ir Topolių gatves jungiančiu žvyrkeliu.

Kaip pasakojo liudininkai, Topolių gatvės gyventojai, apie 17 val. namuose pajuto dūmų kvapą. „Patikrinome: namuose niekas nedega. Išėjome į lauką, o ten jau nuo garažų link mūsų vėjas pūtė didžiulius dūmų tumulus. Matėsi ir dideli liepsnų liežuviai. Netrukus pro dūmus pamatėme žybčiojančius ugniagesių automobilių švyturėlius“, – pasakojo gaisro liudininkė. Gyventojai neslėpė, kad gaisrui artėjant prie aplinkkelio, buvo neramu, ar ugnis nepasieks ir privačių namų. Mat stiprus vėjas kaip tik pūtė į jų pusę.

Netrukus Topolių gatvėje ėmė rinktis aplinkinių gatvių gyventojai. Jie kalbėjo, kad negražu nelamės metu juokauti, bet gaisras išsprendė kelis metus akis badžiusias kraštovaizdžio problemas. „Juokavome, kad sugaudysime stirnas bei ištisai rėkaujančias gerves, ir paleisime prie savivaldybės. Lai pasidžiaugia mūsų gyvūnijos pasauliu. Neprireikė“, – kalbėjo žmonės. Jie svarstė, ar pavyko nuo ugnies išsigelbėti laukinės miesto faunos atstovams. „Netgi tvenkinyje perinčios antys labai išsigando ugnies ir dūmų: jos tai kilo, tai vėl leidosi į tvenkinį“, – pasakojo liudininkai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video