Būkite budrūs: sukčiai ieško prekių skelbimų portale (4)

Publikuota: 2021-03-12 Kategorija: Kriminalai
Būkite budrūs: sukčiai ieško prekių skelbimų portale
Rokiškio Sirena nuotr. / Policija

Nauja sukčių schema veikia taip: jie dažniausiai ieško skelbimų su parduodamomis prekėmis, kurių vertė apie 100 Eur ir brangiau. Tai gali būti, iš esmės, bet kas – elektronika, mobilieji telefonai, buitinė technika, rūbai ar baldai.
 
Su skelbimo autoriumi jie susisiekia per populiarias susirašinėjimo programėles „WhatsApp“ arba „Viber“ ar elektroniniu paštu ir teigia, kad ruošiasi pirkti pardavinėjamas prekes, o atsiskaityti už prekes žada per tariamai naują skelbiu.lt, dpd.lt bei atsiunčia nuorodą į internetinį tinklapį.
 
Internetinių puslapių pvz.: www-skelbiult.site, skelbiult-safe.online, www-skelbiu.website , lt-skelbiu.xyz, esiunta-dpdlt.xyz, dpdlt.xyz, dpdlt.site ir kt.
 
Atidarius nuorodą, matomas tinklapis savo išvaizda primenantis skelbimų portalų ar siuntų pristatymų portalų aplinką, matomos skelbimo, dėl kurio buvo kreiptasi detalės, taip pat nurodoma, kad tariamas pirkėjas yra pervedęs pinigus už dominančią prekę, o pardavėjas norėdamas gauti pinigus, turi įvesti savo banko kortelės duomenis: kortelės numerį, galiojimo laiką, apsaugos kodą, t. y. duomenis būtinus atlikti finansinę operaciją.
 
Kai tik pardavėjas įveda savo bankinės kortelės duomenis, po kelių minučių nuo jo bankinės sąskaitos būna nuskaitomos piniginės lėšos. Įvykdomas fišingas (ang. Phishing).“
 
Kilus įtarimams ar patekus į sukčių pinkles praneškite 112 arba www.epolicija.lt
Nuotr./Policijos fiksuoti pavyzdžiai, kaip gali būti sukčiaujama.
 
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video