Aplinkosaugininkams įkliuvo brakonieriai (1)

Publikuota: 2020-07-13 Kategorija: Kriminalai
Aplinkosaugininkams įkliuvo brakonieriai
Rokiškio Sirena nuotr. / Žvejyba.

Liepos pradžia Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams buvo darbinga – praėjusią ir šią savaitę Biržų ir Rokiškio r. sučiupti nelegaliai žvejoję asmenys.

Liepos 1 d. Biržų r. sulaikyti du asmenys, neteisėtai statę tinklus Apaščios upėje. Pažeidėjai žuvų sugauti nespėjo, jiems surašyti protokolai ir paimti draudžiami žvejybos įrankiai – šeši statomieji tinklai.


Liepos 3 d. Rokiškio r., ties Margėnų kaimu, buvo sulaikytas neteisėtai žvejojęs asmuo. Pažeidėjas trimis statomaisiais tinklais sugavo 2 lynus ir 1 kg karosų. Gamtai padaryta žala – 129 Eur buvo atlyginta iš karto.


Liepos 9 d. Rokiškio r. buvo sulaikytas neteisėtai tinklais žvejojęs asmuo. Tiriant asmens ūkinį pastatą, rasti neteisėtai laikomi ne mėgėjų žvejybos įrankiai – tinklai.


Primename, kad draudžiama žuvis gaudyti ne mėgėjų žvejybos įrankiais: tinklais, bučiais ir panašiais tinkliniais įrankiais.


Gaudant bučiais vėžius, visos kartu sugautos žuvys nedelsiant privalo būti paleistos atgal į vandens telkinį.


Žvejyba ne mėgėjų žvejybos įrankiais užtraukia atsakomybę nuo 120 Eur iki 300 Eur. Taip pat vykdant tokią veiklą konfiskuojami įrankiai ir priemonės.


Aplinkos apsaugos departamento inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą