Panemunėlyje muzikos ritmais keliauta per Lietuvos istorijos vingius (foto) (0)

Publikuota: 2023-11-12 Kategorija: Krašto žinios
Panemunėlyje muzikos ritmais keliauta per Lietuvos istorijos vingius (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Bendras kolektyvų koncertas pavyko.

Šeštadienį į Panemunėlio universalaus daugiafunkcinio centro salę rinkosi ne tik miestelio gyventojai, bet ir muziką mėgstantys rajono gyventojai. Čia vyko muzikos šventė „Į svečius pas aukštaičius“. Joje dalyvavo Naujosios Vilnios kultūros centro Tautinės muzikos kapelija (vadovas Dainius Petručionis) ir naujai susibūręs Panemunėlio UDC ansamblis (vadovė Rasa Petručionienė).

Prireikė papildomų kėdžių

Likus pusvalandžiui iki koncerto į salę rinkosi žmonės, bet greitai paaiškėjo, jog sustatytų kėdžių neužteks. Renginio organizatoriai sparčiai padidino sėdimų vietų skaičių ir muzikinė popietė su beveik 100 klausytojų prasidėjo.

Panemunėlio UDC kultūrinės veiklos organizatorė Audronė Šakalienė pasveikino susirinkusius žiūrovus ir pristatė iš Vilniaus atvykusį tautinės muzikos kolektyvą, kuris aktyviai pasirodo įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauja Dainų šventėse bei kituose muzikiniuose konkursuose.

Susijęs su Rokiškiu

Kolektyvas iš dalies susijęs ir su Rokiškiu. Kolektyve groja Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos akordeono specialybės mokytoja R. Petručionienė, jos dukra Saliutė, o vyras Dainius yra kolektyvo vadovas: „Esame „savaitgalinė pora (juokiasi – aut. pastaba). Su vyru susitinkame savaitgaliais ar per koncertus. Kažkada kalbėdamiesi namuose sutarėme, jog kolektyvas turėtų atvykti ir į mūsų rajoną. Šiandien tą pavyko įgyvendinti. Kūrinius padėjo atlikti ir naujai susibūręs panemunėliečių ansamblis. Kelias savaites repetavome atskirai, o šiandien Vilnius ir Panemunėlis susijungė į vieną muzikos šventę,“ – pasakojo R. Petručionienė.

Vingiuotas repertuaras

Koncerto repertuaras vingiuotas ne tik stiliais, bet ir tempais: pradžioje atliktas Vinco Kudirkos sukurtas valsas „Varpelis“, po kurio persikelta į Smetoninę Lietuvą. Tarpukario laikus menantis fokstrotas, romansai, Antano Šabaniausko „Marytė mėlynakė“ susirinkusius kvietė kilnoti kojas. Muzikinėje kelionėje prisimintas ir Lietuvos laisvės išbandymų metas: „Grojome kūrinėlius iš gražaus mūsų ir valstybės gyvenimo etapo, tačiau reikia atiduoti duoklę ir tiems, kurie išlydėjo kovotojus už mūsų Tėvynę“ – po šių D. Petručionio žodžių abu kolektyvai dainavo lietuvių liaudies dainą „Stoviu aš parimus“.

Birbynių tercetas

Muzikos popietės metu buvo galima išgirsti ir neįprastą šiuolaikiniuose kolektyvuose birbynių terceto pasirodymą, kurį skyrė į Lietuvos sceną tautinį meną atnešusio kompozitoriaus Jono Švedo atminimui.

Skrabalai netilpo

Nors renginys kvietė į Aukštaitiją, tačiau apsilankyta ir Žemaitijos sostinėje, grotas „Telšių klumpakojis“. Kolektyvas apgailestavo, jog negalėjo tinkamai atlikti šios polkos, nes į mašiną netilpo skrabalai, tačiau žadėjo kito susitikimo metu tai ištaisyti.

Įteikė panemunėlietiškas dovanas

Ilgiau nei valandą trukusi muzikinė kelionė užbaigta bendra daina Lietuvai bei Vytauto Kernagio „Mūsų dienos kaip šventės“, kurios metu iš kėdžių atsistojo ir kartu dainavo visi susirinkusieji.

A. Šakalienė svečiams įteikė panemunėlietiškas dovanas: iš lino pagamintus angeliukus, kurie turėtų papuošti Kalėdinės egles bei lininius rankšluostėlius.

Rokiškio rajono savivaldybės vicemerė Audronė Kaupienė teigė matanti labai gražią Marcelės Kubiliūtės įamžinimo tąsą ir rudens palydėtuves vietos bendruomenėje.

Po koncerto ragautos atsineštos vaišės, aprodyta „Lino kelio“ ekspozicija.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video