Obeliečiai – Obeliuose jau gražu, tereikia pakelti gimstamumą (0)

Publikuota: 2024-03-31 Kategorija: Krašto žinios
 Obeliečiai – Obeliuose jau gražu, tereikia pakelti gimstamumą
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Seniūnės pavaduotoja A. Žėkienė ir naujai išrinkta Obelių bendruomenės pirmininkė E. Adomavičienė

  „Obeliuose jau gražu, ir bus dar gražiau. Tereikia pakelti gimstamumo rodiklius, kad gimnazija išliktų“, – atidėję kitas problemas į šalį beveik rimtai planus ateičiai užsibrėžė obeliečiai. Beje,  kalbant apie gyventojų skaičių, seniūnija tikrai ne tarp mažiausių rajone, joje daugiau nei 2300 gyventojų. Susirinkę bendruomenės centre ir išklausę 2023 m. seniūnės veiklos ataskaitą apie pernai atliktus ir tęsiamus darbus, obeliečiai nesileido į ilgas diskusijas.

Perėmė pirmininko vairą

Susirinkime pasveikinta naujai išrinkta Obelių bendruomenės pirmininkė Elena Adomavičienė,  kuri tęs „žmogaus vulkano“ – iki šiol bendruomenei vadovavusio Vrginijaus Pupelio veiklas, įvertintos bendruomenių, kuriančių socialinį verslą, gražinančių aplinką iniciatyvos, dėkota užimtumo, kultūrinių veiklų organizatorėms – Violetai Kazlauskienei, Aldonai Žėkienei, seniūnaičiams, visuomenininkams. 

Atnaujino pirtį ir turgelį

Apžvelgdama remonto, Obelių seniūnė Jūratė Šinkūnienė minėjo, kad kai kurie pastatai nugriauti, kai kurie – išgelbėti. Obeliuose nebeliko pastato vaiduoklio – seno bendrabučio, kuris pernai buvo nugriautas. Tačiau obeliečiai išsaugojo nuo sunykimo visuomeninę pirtį. Atnaujintoje pirtyje rekonstruota garinė patalpa, pakeisti krosnies akmenys, rekonstruotoje katilinėje pakeistas kieto kuro katilas ir vandens pašildymo boileris, sutvarkyta vandens padavimo sistema, įrengtas dušas. Baigtas statyti dar vienas visuomeninis objektas, apie kurį kalbėta ne vienerius metus – Obelių turgelio paviljonas.

Statė ir remontavo tiltelius

Remonto bei statybos darbai vyko ir kituose seniūnijos miesteliuose. Antanašėje pradėta remontuoti klėtis, kurią planuojama panaudoti kultūriniams reikalams. Ūkinis pastatas sutvirtintas, remonto darbai tęsis šiais metais. Buvo gražinamos teritorijos šalia vandens telkinių, pastatyti 3 nauji tilteliai Ramintos parke, suremontuoti 2 tiltai per Kriaunos upe. Bendradarbiaujant su Obelių bendruomenės centru, įrengtas pėsčiųjų takas palei Obelių ežero pakrantę. Vyko gatvių apšvietimo atnaujinimo ir įrengimo darbai. Pakeisti gatvių apšvietimo šviestuvai Obelių mieste Kamajų, Stoties, Jaunystės g. ir Obelių priemiesčio, Stasiūnų, Antanašės kaimuose. Baigti pėsčiųjų tako link „Žaliosios“ darbai, toliau tvarkoma Vytauto gatvė. Pasak seniūnės, susitikime su rangovais, šie žadėjo darbus baigti iki balandžio pabaigos ir įsipareigojo atstatyti visą gatvės būklę (išsiklaipiusias trinkeles) kaip buvo iki prasidedant kabelių tiesimo darbams.

Atliekos ir gėlynai

Atliekos ne vienos seniūnijos galvos skausmas, ne išimtis ir Obeliai.  „Gavome 7 tekstilei skirtus konteinerius, jų labai reikėjo, nes turime problemų su atliekų atsikratymu. Daugelis skaičiuoja pinigėlius, daug kam toli išvežti, todėl pasitaiko ir negražių idėjų“, – kalbėjo seniūnė. Konteineriai pastatyti Obeliuose, Pakriauniuose, Gediškiuose, Aleksandravėlėje.

Gražindama miestelio viešasias erdves, seniūnija tvarkė sąvartynus Kačergiškio k., prie visuomeninės Obelių pirties, prie darželio-lopšelio Jablonskio gatvėje, Kamajų ir Dirbtuvių gatvėse, kapinių teritorijoje. Mėgstančių puoštis seniūnijoje ne mažiau, nei tyliai šiukšlinančių. Seniūnijos teritorijoje esančių skverų, parkų prižiūrimi žalieji plotai padidėjo, seniūnija su bendruomenėmis varžėsi, kurie pasodins daugiau gėlynų, medžių, sodų.

 Pasigedo odontologijos paslaugų

E. Adomavičienė apžvelgė gyventojams teikiamas socialines paslaugas, V. Kazlauskienė kalbėjo apie kultūrinį gyvenimą, kuriame pasitaiko ir dramų, ir komedijų.

Klausimų seniūnei susirinkimo dalyviai beveik neturėjo. Vienas obelietis pasigedo odontologijos paslaugų vietoje, kad suskaudus dančiui nereikėtų zylioti į Rokiškį ir teiravosi, ar būtų galima šioms paslaugoms skirti patalpų ir sulaukti Obeliuose dirbančio specialisto. Susirinkime dalyvavęs Rokiškio r. meras Ramūnas Godeliauskas sakė, kad lūkestis suprantamas, tačiau turint galvoje, kad situacija su gydytojais visoje šalyje ypatinga, nieko pažadėti negalintis – patalpoms vietą galima būtų surasti, tačiau atvykti dirbti specialisto nepriversi, galima tik pasiūlyti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video