Unikalių baldų įmonės „Ąžuolė“ savininkas Laisvidas: svajones galima pildyti ir Lietuvoje (foto) (1)

Publikuota: 2018-08-22 Kategorija: Jaunimas
Unikalių baldų įmonės „Ąžuolė“ savininkas Laisvidas: svajones galima pildyti ir Lietuvoje (foto)
Asm. arch. nuotr. / Laisvidas Merkys

Rokiškietis Laisvidas Merkys – 24 metų jaunuolis dar vaikystėje atradęs savo pašaukimą. „Visą gyvenimą žinojau, kad dirbdamas su medžiu ne dirbsiu, o „kaifuosiu“, - sakė L. Merkys uždarydamas savo bei kolegos Jono įkurtos išskirtinių bei unikalių baldų gamyklėlės „Ąžuolė“ duris.

Kaip kilo idėja imtis tokio verslo?

Unikalių baldų gamybos idėja galvoje bręsti pradėjo dar tuomet, kai gyvenau užsienyje – po poros metų gyvenimo svetur suvokiau, kad pasilikdamas Didžiojoje Britanijoje neturėsiu tiek savęs realizavimo galimybių, kiek turėčiau grįžęs į gimtinę. Tuomet pradėjau tyliai svajoti apie verslą Rokiškyje. Vėliau svajonės peraugo į planus, kurie laikui bėgant ėmė pildytis daug greičiau nei numaniau. Prie idėjos realizavimo prisidėjo ir draugų bei artimųjų palaikymas, nors, turiu pripažinti, pastarieji iš pat pradžių į ėjimą dirbti „ant savęs“ žiūrėjo kiek skeptiškai: juk nei fiksuotos algos, nei darbo gali nebūti mėnesių mėnesius. Tačiau galiausiai pamatė tą užsidegimą mano akyse ir štai aš čia, dirbtuvėse, užsiimu tuo, kas man tinka ir patinka (juokiasi skėsčiodamas rankomis).

„Ąžuolė“ – vieno asmens įmonė?

Ne. Visai netikėtomis aplinkybėmis „Ąžuolę“ įkūrėme dviese. Likus mėnesiui iki mano išvykimo namo, į Lietuvą, be jokios priežasties nusprendžiau susisiekti su buvusiu kursioku – pasiteirauti kaip sekasi, kuo užsiima. Įsišnekėjus nusprendžiau papasakoti jam savo idėją apie baldų gamybos verslo Lietuvoje įkūrimą ir žinote ką? Jis pasakė, kad jo pažįstamo mintyse sukasi labai panašios mintys. Buvusio kursioko paskatintas nusprendžiau susikontaktuoti su rekomenduotu vaikinu Jonu. Man grįžus į Lietuvą susitikome, gyvai aptarėme idėjas, planus ir... nieko nelaukę kibome į darbus. Taip ir gimė ąžuolinių baldų įmonė „Ąžuolė“. Pasikeitė tik miestas, kuriame įkūrėme gamyklą – mano mintyse sukosi gimtasis miestas Rokiškis, tačiau įmonė „išdygo“ sostinėje.

Kodėl „Ąžuolė“?

Tiesą sakant pavadinimas gimė tiesiog... „ant smūgio“: besiruošdami parodai suvokėme, kad mūsų įmonė neturi vardo, o iki parodos – vos savaitė. Pasitarę su kolega nusprendėme, kad pavadinimas privalo kalbėti pats už save, bei tuo pačiu būti unikalus. Taip ir gimė „Ąžuolė“ – lietuviškas žodis Lietuvoje gaminamiems ąžuoliniams baldams (juokiasi).

Kur sukaupei tiek baldų gamybos patirties?

Medis mane lydi nuo pat vaikystės: kai dar mokiausi mokykloje, atostogas dažnai leisdavau senelio dirbtuvėse, kur ir gimė mano pirmieji kūriniai iš medžio. Prie patirties prisidėjo ir lankytas būrelis. Vėliau įgijau profesinę staliaus kvalifikaciją ir, norėdamas sukaupti dar daugiau patirties, įsidarbinau Rokiškyje. Kadangi darbavausi su staliais, kurie patirtį skaičiuoja dešimtmečiais, išmokau daug daugiau dalykų bei medžio darbų gamybos subtilybių nei tikėjausi. Beja, esu ketvirtosios kartos stalius-amatininkas, tad medžio apdirbimo gebėjimai tikriausiai jau įaugę į mano kraują...

Kokio tipo baldus darote?

Dauguma mūsų gaminamų baldų yra minimalistinio, industrinio stiliaus, turi metalinių detalių, kadangi ąžuolo ir metalo kompozicija baldams suteikia stiprų charakterį. Taipogi stengiamės naudoti nebegyvų ąžuolų medieną – ji ne prastesnė už nukirstą medieną, o ir baldams suteikia tam tikrą išskirtinumą (šypsosi). Žinoma, visuomet atsižvelgiame į visus klientų norus –  jie dažnai būna nestandartiniai, reikalauja specialių įgūdžių, kitokio požiūrio į medžio apdirbimą.

Koks gaminys – įspūdingiausias?

Tikriausiai tai stalai, kuriuos gaminame iš vientisos lentos. Jos storis būna apie 10 centimetrų, o plotis daugiau nei metras. Dažniausiai tokiems stalams naudojama ne vieną šimtmetį pragyvenusio ąžuolo mediena, tad galima teigti, jog kartais gaminame baldus jau turinčius savo istoriją.

Ar nesigaili grįžęs į Lietuvą?

Tikrai ne. Jaučiasi, jog Lietuva ima augti, didėja šalies verslumas taip sudarydamas gaminių eksporto galimybes iš Lietuvos. Galiu pasakyti tik tiek – tikrai nebūtina bėgti iš Lietuvos norint išpildyti savo svajones, nes jas laisvai pildyti gali ten, kur esi.

Daugiau vaikinų darbų galite pamatyti ČIA.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video