Trys šaunios vasaros stovyklos (1)

Publikuota: 2019-10-29 Kategorija: Jaunimas
Trys šaunios vasaros stovyklos
Organizatorių nuotr. / Stovyklos Žiobiškyje akimirka.

Šį rugpjūtį Žiobiškyje vyko kūrybiškumo ugdymo projektas „Vasaros nuotykiai Žiobiškyje“. Jį sudarė trys vasaros stovyklos vaikams ir jaunimui: vaikų šokių stovykla ,,Timeless“ (rugpjūčio 3-7 dienomis), kino edukacinė stovykla ,,Kino pamokos“ (11-16 dienomis) ir kūrybiškumo bei sceninio meistriškumo ugdymo stovykla ,,Kuriu ir mokausi su žvaigžde“ (12-17 dienomis). Stovyklos dalyvių dienotvarkė buvo pilna aktyvių veiklų, treniruočių ir meditacijos užsiėmimų.  Gyvenimas Žiobiškio pušyne, užsiimant įvairiosiomis veiklomis su smagia kompanija, kompetentingais treneriais, lektoriais, režisieriais ir vadovais, jaunimui įsimintinu vasaros nuotykiu. O kino seansai ar zefyrų kepimas prie laužo vakarais ne tik kūrė jaukią nuotaiką, bet ir buvo puiki proga bendrauti, džiaugtis, dalintis įspūdžiais ir patirtimi, bei šiltai prisiminti ,,Kultūros inovacijų" organizuojamas vasaros stovyklas Žiobiškyje.

Judrumas, sveikata, sportas, įgūdžiai

Vaikų šokių stovykloje ,,Timeless" jos dalyviai ne tik palaike fizinį aktyvumą, šoko ar žaidė sportinius žaidimus. Kiekviena dieną stovyklos dalyviai tobulino savo koordinaciją, lankstumą, grakštumą ar fizinę ištvermę. 

Zumba instruktorė Inga Pilipavičiūtė - Baltrūnė apie stovyklą: ,,Šokių stovyklos TIMELESS dalyviai šiemet turėjo išskirtinę progą ir galimybę išbandyti įvairiausių šokių stilių: šiuolaikinio šokio, aerobines gimnastikos, gatves gimnastikos, gatvės šokių, zumbos. Skirtingų judėjimo programų dėka jie pažino savo kūno galimybes, padedami mokytojų ir  trenerių, atskleidė savo, kaip šokėjo, stipriąsias puses ir galimybes. Stovyklos TIMELESS vadovai iš visos Lietuvos – geriausi savo srities specialistai. Aidas Tijūnėlis (Utena, ECHO DANCE studija ) mokė vaikus gatvės šokio paslapčių, Marius Praniauskas (Kupiškis) rodė vaikams, kaip taisyklingai ir greitai išmokti stovėti ant rankų, tinkamai daryti atsispaudimus. Baleto elementų pradmenų ir šiuolaikinio šokio mokė Ieva Balčiūnaitė (Vilnius, šokio teatro A. Cholinos ir Domino šokėja).  Aerobinės gimnastikos pradmenų ir triukų mokė gimnastikos trenerė Irina Girman Šlimienė (Palanga, „Energym“ studija). Su latino muzikos ritmais supažindino zumbos instruktorė Inga Pilipavičiūtė-Baltrūne (Rokiškis, "ZUMBA with INGA" studija). Stovyklos metu dalyviai ne tik sportavo, bet ir klausėsi sveikos mitybos paskaitų su mitybos specialiste ir zumbos trenere Viktorija Juknevičiene (Vilnius, "Sportiškos moterys" studija). Šokių stovykloje TIMELESS dalyviai lavino bendravimo, komandinio darbo ir kūrybiškumo ugdymą. Vaikai daug dirbo grupėse ir savarankiškai, kūrė šokius, kurių metu labiau pažino vieni kitus, mokėsi iš stovyklos draugų.  Vakarai nebuvo įsivaizduojami be bulvių ir zefyrų kepimo lauže bei vakarinių kino seansų.

Kūrė siaubo filmą

Kino edukacinė programa ,,Kino pamokos" taip pat sulaukė didelio dėmesio. Stovyklos tikslas sukurti trumpametražį filmą. Vaikai artimiau susipažino su pasauline kino virtuve, jos principais ir įdomybėmis. Vėliau patys piešė kadruotes, rašė scenarijus, skirstėsi pareigas, dirbo profesionalia technika ir sprendė filmavimo aikštelėse kilusius iššūkius. Režisierė Marija Stonytė dalinasi mintimis: „Šiemet stovykloje susirinko jau patyrę kino kūrėjai! Ne vienerius metus vykstanti kino stovykla išaugino vaikus, mylinčius kino meną, užsidegusius kurti ir atradinėti kino stebuklus. Šią vasarą vaikai metė iššūkį patys sau –  pasiryžo kurti kino filmus, kuriais didžiuotųsi. Jiems pavyko. Sukurti darbai pranoko jų pačių lūkesčius, kalbėjo rimtomis temomis, sujaudino auditoriją. Dirbome su dviem komandomis - jaunesniųjų ir vyresniųjų. Jaunesniųjų komanda analizavo labai aktualią socialinių tinklų grėsmės temą. Vyresnieji privertė žiūrovų širdis plakti greičiau pristatę visus išgąsdinusį, profesionaliai padarytą trumpą siaubo filmą“.

Dainavimo pagrindai

Kūrybiškumo ugdymo programa ,,Kuriu ir mokausi" taip pat jau turi savo gerbėjų ratą, kuris pasakoja sėkmės istorijas. Vyresnieji stovyklos dalyviai visą savaitę tobulino savo dainavimo įgūdžius, mokėsi ir patirties sėmėsi iš profesionalų, vokalo pedagogų: Povilo Meškėlos, Dalios Babilaitės-Abarės, Rasos Šakalienės ir Indrės Launikonytės. Žinoma, sceninis meistriškumas, aktorių virtuvės ypatybės ir kūno kalba nebuvo užmiršti. Kartu su Ieva Balčiūnaite stovyklos dalyviai mokėsi baleto pagrindų bei įvairiai aktyviai leido laiką. Su lektoriumi Eimantu Bareikiu koncentravosi ties scenine išraiška ir kūno kalba, o įvairių kūrybingų užduočių metų dalyviai turėjo galimybe ir įjungti intelektualinius gebėjimus. Vakarai buvo užimami meditacijomis ar muzikinėmis terapijomis kartu su Indre Launikonyte. Stovyklos finalas buvo du koncertai (Rokiškyje ir Zarasuose), kuriuose stovyklos dalyviai atskleidė talentus ir įgytas žinias publikai. Susitikimas-diskusija su atlikėja ir aktore Jurga Šeduikyte-Bareikiene stovyklą užbaigė ramybės ir pasitenkinimo gaidele.

Salomėja Petručionytė dalinasi įpūdžiais: ,,Labai laiminga, kad nusprendžiau vykti į šią stovyklą, nes joje išmokau labiau pasitikėt savimi, savo gebėjimais, stovyklos vadovai padėjo atrasti ir atskleisti dalykus, kuriuos nemaniau turinti. Džiaugiausi jausdama didelį palaikymą tiek iš stovyklos vadovų, tiek ir iš dalyvių. Užsiėmimai stovyklos metu taip pat nuostabūs, įdomūs, linksmi ir kūrybiški. Manau, kad kiekvienas, norintis save realizuoti, suprasti, ko nori (ar net nenori) susirasti nuostabių pažinčių, įgyti patirties ir tiesiog nuostabiai praleisti laiką, turėtų būti stovyklos dalyviu!“

Karolina Lyndo: ,,Stovykloje labai patiko, sužinojau daug naujų dalykų, naujos pažintys su scenos karaliais bei taip pat nauji draugai. Jei kitais metais stovyklos dar gyvuos, būtinai būsiu jos dalimi!”

Už paramą rengiant stovyklas organizatoriai dėkoja: Lietuvos kultūros tarybai, Rokiškio rajono savivaldybei,  AB „Rokiškio sūris“  ir UAB „Lašų duona“.

,,Kultūros inovacijų" inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video