Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos moksleivės dalinasi įspūdžiais iš kelionės po Estiją (1)

Publikuota: 2019-04-12 Kategorija: Jaunimas
Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos moksleivės dalinasi įspūdžiais iš kelionės po Estiją
Rokiškio J. Tūbelio progimnazijos nuotr. / Projekto „Muzikai nereikia kalbų“ dalyvės

J. Tūbelio progimnazija tęsia tarptautinio projekto „Muzikai nereikia kalbų“ vykdymą. Kovo 24-31 dienomis grupė mokinių: Afroditė Tuskaitė, Patricija Peciukonytė, Gabrielė Šukytė, Rusnė Vainiūnaitė ir Deimantė Savickaitė kartu su mokytojomis Lina Petrauskiene ir Asta Kirstukiene lankėsi Estijoje. Šiame projekte dalyvauja penkios šalys: Bulgarija, Estija, Kroatija, Lenkija ir žinoma, Lietuva.

Atvykusias į Taliną mokines ir mokytojas šiltai pasitiko mokinės iš Estijos, kurios taip pat dalyvauja šiame projekte. Pirmąsias dvi dienas jos praleido Taline. Leisdamos laiką su projekto partneriais susipažino su Talino senamiesčiu, buvo televizijos bokšte, Estijos teatro ir muzikos, modernaus meno muziejuose. Pasak moksleivių, labiausiai joms įsiminė apsilankymas Talino Televizijos bokšte, kuriame klausėsi įdomaus gidės pasakojimo ir atliko komandines užduotis.

Antrosios dienos vakarą projekto dalyvės keltu kėlėsi į salą, pavadinimu Hyjuma, kuri teturi vienintelį miestą - Kerdlą. Salos plotas 999kv.km. Kerdloje gyvena 4000 gyventojų ir ten yra tik viena gimnazija.

Trečiąją išvykos dieną J. Tūbelio progimnazijos mokinės, pasipuošusios tautiniais drabužiais pristatė Lietuvą, atlikdamos lietuvių liaudies dainą ir šokį. Susidomėjusios stebėjo ir išklausė kitų šalių pasirodymų. Mokinėms ir mokytojoms be galo patiko Kerdlos jauki ir didelė mokykla! Gimnazijoje mokyklos atstovės dalyvavo muzikos, dailės ir išmaniųjų technologijų pamokose ir molio dirbtuvėse.

Ketvirtąją dieną Kerdloje moksleivės aplankė Kryžių kalną, kopė į du švyturius - Kopu ir Takhunos. Taip pat aplankė kariuomenės muziejų, lankėsi Suremoisos dvare. Ten mokinės ir mokytojos šoko estų liaudies šokius.

Paskutinę dieną Kerdloje mokinės mokykloje pristatė joms labiausiai patikusias aplankytas vietas Taline ar Hyjumoje. Dieną jos lankėsi stiklo dirbtuvėse, o vakare hostelyje įvyko atsisveikinimo vakarėlis, kuriame visi gavo sertifikatus. Savaitę pabuvusios Estijoje mokinės ir mokytojos grįžo.

Tokie projektai yra labai svarbūs ir naudingi, jei norite susirasti draugų iš kitų šalių, komunikuoti,  tobulinti savo anglų kalbos žinias, pažinti pasaulį ir tiesiog smagiai ir produktyviai praleisti laiką!

Mergaitės susirado daug naujų draugų ir nekantriai laukia susitikimo Lietuvoje lapkričio mėnesį.

 

Rokiškio J. Tūbelio progimnazijos mokinės.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video