Pandėlio gimnazistų įspūdžiai iš tarptautinio projekto viešnagės Lenkijoje (1)

Publikuota: 2019-06-18 Kategorija: Jaunimas
Pandėlio gimnazistų įspūdžiai iš tarptautinio projekto viešnagės Lenkijoje
Pandėlio gimnazijos nuotr. /

Birželio 6-13 dienomis grupė Pandėlio gimnazijos gimnazistų viešėjo Lenkijoje, kur vykdė Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo projektą „Įžymūs Lietuvos ir Lenkijos žmonės, kovoję už nepriklausomybę“. Šio projekto tikslas - edukacinio žaidimo apie žymias  asmenybes kūrimas, kurios prisidėjo prie kovų dėl Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės. Šis projektas –tai galimybė mokytis ir mokyti kitus.          

Pirmąją viešnagės dieną lenkų grupės jaunimas vedė orientacinį žaidimą Krokuvos mieste. Jo metu mokiniai susipažino su miesto žymiais pastatais, jų istorija, susidraugavo. Sekančą dieną Poronin mieste vyko Lietuvos ir Lenkijos šalių prisistatymai, taip pat įžymių žmonių, kovojusių už nepriklausomybę, apžvalga. Mokiniai pristatė dar namuose parengtus darbus rusų ir anglų kalba. Kita diena buvo skirta lenkų kultūrai, kurią labai išradingai, su dainomis ir šokiais pristatė projekto partneriai. Atsakydami lietuvaičiai parengė Lietuvos vakarą, kuriame pristatė mūsų šalies kultūrą: šventes, valgius, tradicijas, mokė dainuoti dainas, šokti liaudiškus šokius.

Didžiausias darbas, kurio ėmėsi jaunimas, buvo sukurti žaidimą, kurio metu būtų galima susipažinti su abiejų šalių įžymybėmis. Pasidalinę į grupes, dirbdami kūrybiškai ir bendradarbiaudami, sukūrė edukacinę priemonę, kurią patys išbandė ir įvertino.

Didelį viešnagės įspūdį paliko Tatrų kalnai, kuriuos visa grupė aplankė Zakopanėje. Kalnuose jaunimas padarė refleksiją, dalinosi projekto įspūdžiais, bendravimo patirtimi. Lenkai taip pat palepino mūsų grupę Termo vonių baseinų kompleksu Bukovinos mieste. Vedamos sveikatinimo mankštos ir mineralinių vandenų vonios suteikė puikios fizinės atgaivos.

Paskutiniąją dieną vyko ekskursija po Rybniko miestą. Rybniko technikume gimnazistus pasitiko direktorius Piotr Tokarz, kuris pasveikino ir labai pasidžiaugė jaunimu, jo iniciatyvomis. Jis išreiškė troškimą bendradarbiauti ir aplankyti mūsų šalį. Vėliau visą projekto komandą priėmė Rybniko merijoje. Čia vyko šiltas bendravimas, pasidalinimas projekto įspūdžiais su merijos valdžios atstovais. Jaunimas įvertintas dovanėlėmis. Vėliau vyko ekskursija po merijos pastatą, mokiniai išgirdo miestelio kūrimosi faktus.

Didžiausia šio projekto nauda, ne tik Lenkų kultūros ir įžymybių pažinimas, užsienio kalbos taikymas, bet ir užmegzti draugiški ryšiai.  Projektas, kurį inicijavo Rybniko technikumas (mokytoja Gabriela Smycek-Jądro ) ir Pandėlio gimnazija (mokytoja Larisa Tichonova), sukurtas abiejų šalių jaunimo grupei. Gimnaziją atstovavo mokiniai: Augustas B. (Ig kl.), Indrė B. (IIag kl.), Greta N. (IIbg kl.), Gabrielė G. (IIag kl.), Kęstutis V. (IIag kl.), Rytis Č. (IIbg kl.), Silvija K. (IIbg kl.), Salvijus K. (IIag kl.), Šarūnė Š. (IIag kl.), Žygimantas S. (Ig kl.).

Detalesnė projekto veikla, mokinių įspūdžiai čia ir čia.

 

 

Projekto dalyvės Pandėlio gimnazijos mokytoja Eglė Glemžienė ir

IIag kl. mokinė Gabrielė Glemžiatė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video