„Pandėlio balsiukai“ žiba ir mažose, ir didelėse scenose (3)

Publikuota: 2019-01-24 Kategorija: Jaunimas
„Pandėlio balsiukai“ žiba ir mažose, ir didelėse scenose

Sekmadienį LNK laidos „Lietuvos balsas. Vaikai“ žiūrovai rokiškėnai turės už ką sirgti. Didžiulę atranką praėjusi į eterį pateko „Pandėlio balsiukų“ solistė Gabija Citavičiūtė. „Pandėlio balsiukų“ vadovė Vilma Likienė atvira: iš gausaus per tris dešimtmečius išugdytų talentų būrio Gabija patenka į stipriausių, ryškiausių ketvertuką. Ir tol, kol visi nekantriai lauks žinios, ar dainuojant jaunajai mūsų krašto atstovei, atsisuks šio projekto komisijos nariai, Gabija, jos sesė ir kiti „Pandėlio balsiukų“ talentai, žibantys didelėse scenose, tarptautiniuose konkursuose, „nebrokyja“ ir mažų savo pačių rajono salių. Savo meilę muzikai rodydami ne tik profesionalams, bet ir savojo rajono žmonėms.

Kazliškėnai plojo stovėdami

„Pandėlio balsiukų“ koncertas buvo jauki įžanga prieš Kazliškio seniūno Algirdo Kulio metinės ataskaitos teikimą. Nedidelė salytė artipilnė dar gerokai prieš koncerto pradžią. Ir scenoje pasirodęs  „Pandėlio balsiukų“ kolektyvas vos telpa nedidelėje salėje. Viena po kitos skamba jau pamėgtos dainos. Ir naujovės. V. Likienė prasitarė, kad „balsiukai“ vos prieš porą savaičių ėmė repetuoti jiems labai patikusią, Lietuvos radijo stočių hituose sparčiai populiarėjančią Lino Adomaičio dainą „Vandenynai“. Ją sudainuoti – nemenkas iššūkis: juk reikia ją pritaikyti ne solistui, o ansambliui. Ir štai jaukioje salėje daina skamba tobulai. Salė klausėsi jos be žado, o nutilus muzikai žiūrovai plojo stovėdami.

Jaunasis kolektyvas ne tik nuolatos atnaujina savo repertuarą, bet jau ruošiasi ir rimtiems iššūkiams: jau pateikta paraiška dalyvauti sakralinės muzikos konkurse, kuris vyks gegužę. „Atrodytų, lyg ir laiko daug. Tačiau vien išmokti kūrinius neužtenka. Reikia juos įrašyti, nusiųsti komisijai“, – apie pasirengimo konkursams virtuvę pasakojo V. Likienė.

Ji užsiminė, kad prie kolektyvo sėkmės daug prisideda ir rėmėjai: jų skirta parama padeda dalyvauti konkursuose, siekti aukštumų. „Tai – uždaras ratas. Be rėmėjų nepasiektume gerų rezultatų. Jei nepasiektume gerų rezultatų, kažin ar būtume įdomūs rėmėjams“, – kalbėjo V. Likienė.

Iš kur rasti talentų?

Pandėlys – nedidelis miestas. Kaip jame ir jo apylinkėse rasti tiek daug talentų. Į tai atsakė pati kolektyvo vadovė:  „Kai prieš keturis metus pas mus atėjo Liepa, jai sunkiai sekėsi pataikyti į natas. O štai dabar ji dainuoja ypatingus kūrinius“. Ir iš tiesų Liepa puikiai atliko vieną populiariausių Andrea Bocelli kūrinių „Time to say goodbye“. Vadovė V. Likienė prisipažino, kad klausant Liepos, virpėjo širdis. Ir „Pandėlio balsiukų“ sėkmės receptas: ne nugraibyti talentingųjų grietinėlę, o dirbti, dirbti dirbti su tais vaikais, kurie nori dainuoti, kuriems žiba akys. O tada matyti ir darbo rezultatai.

Atrodytų, kad „Pandėlio balsiukai“ – grynai damų kolektyvas. Tačiau uždegančia daina apie karius žiūrovus žavėjo ir vyrukai.

Pro tankų atrankų rėtį

Apie „Pandėlio balsiukų“ jaunąją žvaigždę G. Citavičiūtę V. Likienė kalba atvirai: jai duota visko: ir klausos, ir balso, ir didžiulio talento. Lietuvos scenai Andrių Apšegą, Ingridą Kažemėkaitę išugdžiusi menininkė sako: Gabija viena iš keturių pačių didžiausių jos atrastų talentų.

Kaip seksis šiai jaunai solistei projekte „Lietuvos balsas. Vaikaiׅ“, žiūrovai sužinos sekmadienio vakarą. Tačiau paslapties užsklandą V. Likienė šiek tiek atskleidė. Dalyvauti projekte buvo pateikta 1200 paraiškų. Po jų svarstymo nubyrėjo daugiau nei pusė pretendentų. Į akląsias perklausas tebuvo pakviesta 60. Taigi, vien jau patekti į televizijos eterį yra didžiulė sėkmė. O V. Likienė prasitarė, kad sekmadienio vakaru G. Citavičiūtės kelias projekte nepasibaigs.

Apie tai, kokią pagarbą jaunoji atlikėja jaučia savo rajono žmonėms, liudija ir tai, kad Kazliškyje ji koncertavo po ligos. Kartu su sese Kristina jos atliktas kūrinys skambėjo nuostabiai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video