Obelių vaikų globos namai tarptautiniame projekte (0)

Publikuota: 2019-10-15 Kategorija: Jaunimas
Obelių vaikų globos namai tarptautiniame projekte

Obelių vaikų globos namų auklėtiniai prisijungė prie penktus metus vykstančio tarptautinio projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir kuris šiais metais prestižinėje tarptautinėje Londono knygų mugėje buvo nominuotas „Iternational Excellence Awards 2019“ tarp trijų geriausių pasaulyje kategorijoje „Educational Learning Recourses“.

Projekte dalyvauja moksleiviai iš daugiau nei dvidešimties Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Norvegijos švietimo įstaigų. Moksleiviai iliustruoja patarles. Įdomu palyginti, kaip tą pačią patarlę suvokia vaikai iš Lietuvos ir jų bendraamžiai Vokietijoje, Norvegijoje ar Didžiojoje Britanijoje.

Jau išleisti penki dvikalbiai patarlių žodynai: lietuvių-anglų, lietuvių-rusų, lietuvių-vokiečių, rusų-anglų ir ką tik pasirodė lietuvių-norvegų patarlių žodynas „Kol gyveni, tol ir mokaisi. En lærer så lenge en lever“, kurį ir iliustravo Obelių vaikų globos namų auklėtiniai ir kurį į savo fondo rinkinius jau įtraukė Norvegijos daugiakalbė nacionalinė biblioteka.

Patarlės yra tradiciniai posakiai, atspindintys kalbos turtingumą ir tautos charakterį, atskleidžiantys tautos savitumo išraišką. Todėl patarlių perteikimas jaunajai kartai yra labai svarbi ugdymo priemonė. Projektu siekiama skatinti vaikus vaizdingai kalbėti gimtąja kalba ir turtinti kalbos žinias, tuo pačiu mokytis svetimos kalbos ir ją tobulinti per kūrybinę išraišką.

Spalio 15 d. Vilniaus universiteto bibliotekos galerijoje įvyks leidinio „Lietuvių-norvegų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. En lærer så lenge en lever“ (leidykla „Pamėginčius“, Vilnius) pristatymas ir bus atidaryta tarptautinio projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių parodą, kuri veiks iki lapkričio 8 d. Nepraleiskite progos apsilankyti ir pasigrožėti įspūdingais moksleivių darbais.

 

Rasa Bačiulienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video