Obelių gimnazijos moksleiviai Vasario 16-ajai rengia laikraštį (0)

Publikuota: 2017-02-03 Kategorija: Jaunimas
Obelių gimnazijos moksleiviai Vasario 16-ajai rengia laikraštį
Nerijaus Kraliko nuotr. /

Obelių gimnazijos dešimtokams buvo patikėta organizuoti šventinį Vasario 16-osios renginį. Kadangi jausmingos kalbos ir liepsningos eilės apie tėvynės meilę šia proga liejasi kasmet ir, reikia pripažinti, jau gerokai pabodo, jaunieji obeliečiai nusprendė Vasario 16-ąją ir savo meilę gimtajam kraštui įprasminti kitaip. Jie kuria elektroninį laikraštį „Per Obelius į pasaulį“.

Jaunimo idėją palaikė mokytoja istorikė Miranda Nargelienė bei Obelių laisvės kovų istorijos muziejaus vadovas Valius Kazlauskas. „Mūsų mokiniai - išradingi ir kūrybingi. Tačiau reikia, kad kas jų kūrybinę energiją nukreiptų tinkama linkme“, - sakė mokytoja. Tad obeliečiai pasikvietė talkininkų: ilgametę žurnalistės bei dizainerės-maketuotojos patirtį turinčią Seimo nario Raimundo Martinėlio padėjėją Liną Dūdaitę-Kralikienę. Seimo narys R. Martinėlis entuziastingai palaikė prasmingą obeliečių idėją ir skyrė savo padėjėjai užduotį visokeriopai talkinti moksleiviams leidžiant šį leidinį. „Esame dėkingi Seimo nariui už palaikymą“, - sakė M. Nargelienė. Prie leidinio kūrėjų grupės prisijungė ir Nerijus Kralikas - jis rengs video siužetą apie laikraščio kūrimą.
Penktadienį jaunieji Obelių gimnazijos korespondentai rinkosi į pirmąjį leidybinės grupės susirinkimą. Jame aptarta gausybė temų, kurios atspindės Obelių visuomenės veidą. „Per Obelius į pasaulį“ straipsnių herojais bus gausybė šios bendruomenės žmonių: parasparnių sporto entuziastas, valstybinių švenčių proga skraidinęs trispalvę virš savojo miesto, jaunasis motociklininkas, jaunieji šauliai, Obelių sporto klubo, jaunimo draugijos „Sėlos ramuva“ žmonės.
Dėmesys bus skiriamas ir žmonėms, kurie Obelius reprezentuoja užsienyje: skalsesnės duonos šeimai parvežti į Norvegiją išvykusiam emigrantui, toli nuo namų Europos keliuose vilkiko vairuotoju dirbančiam obeliečiui.
Nebus pamiršti ir tie, kurių dėka gyvename laisvoje ir saugioje valstybėje. Laikraščio „Per Obelius į pasaulį“ kūrėjai bendraus su jaunu obeliečiu kariu, atliekančiu pareigą tėvynei Rukloje. Jie užsuks ir pas Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos karius savanorius.
Obeliečių projektas peržengs Lietuvos sienas: antradienį planuojama išvyka pas kaimynus - Subatės ir Ilūkstės (Latvija) moksleivius.
O pirmąjį „kovos krikštą“ jaunieji Obelių žurnalistai gavo Obelių verslo įmonėse: „SV Obeliai“ bei Obelių spirito varykloje. Verslas teikia gyvybę ir perspektyvas šiam kraštui, todėl Obelių krašte veikiančios įmonės - svarbi būsimojo laikraščio tema.
Jaunimas dėkingi jiems laiko skyrusiems verslo įmonių vadovams už įdomias ekskursijas po įmones, nuoširdžius ir atvirus atsakymus į jaunųjų korespondentų klausimus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą