Mintys kitaip (2)

Publikuota: 2019-11-18 Kategorija: Jaunimas
Mintys kitaip
Aistės Bernotaitės nuotr. /

Šiuo metu mūsų visuomenėje yra įsisenėjęs stereotipas, kad su neįgaliaisiais sudėtinga ir nesmagu bendrauti. Vaikai ir paaugiai bijo ir nenori būti kartu su mažiau galimybių turinčiais žmonėmis, dažnai tyčiojasi ir bando atstumti, o suaugę juos ignoruoja. Į tai verta atkreipti dėmesį. 

Lapkričio 13 dieną trijų skautų komanda (Žimantė Marija Maluiškaitė, Gustavas Marmokas ir Augustas Baltrūnas) apsilankė Rokiškio dienos centre neįgaliems jaunuoliams ir su jais susipažino, bendravo, kartu atliko įvairias užduotis.

Vizito idėja: supažindinti paauglius su sutrikusio intelekto jaunimu ir panaikinti įsitikinimą, kad su jais bendrauti sunku, nesmagu ar gėda. Apsilankymo metu skautai pristatė savo organizaciją, turiningai ir smagiai praleido laiką, sukūrė naujas pažintis bei pažadėjo bendrauti toliau. Draugystei užtvirtinti buvo padovanoti draugystės ženkliukai.

Skautų komanda kviečia „mesti" įsisenėjusius stereotipus į šalį ir nebijoti bendrauti, padėti, užtarti mažiau galimybių turinčius žmones. Neišėję iš savo komforto zonos galim ir nepamatyti tokių gražių šių žmonių savybių kaip paprastumas, nuoširdumas, geranoriškumas.

 

Lietuvos skautijos, Panevėžio krašto, Gabrielės Petkevičaitės - Bitės draugovės patyrusi skautė Žimantė Marija Maluiškaitė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video