Škotijoje muzikuojanti rokiškietė Ieva neslepia – šeimą kurs Lietuvoje (3)

Publikuota: 2018-11-09 Kategorija: Jaunimas
Škotijoje muzikuojanti rokiškietė Ieva neslepia – šeimą kurs Lietuvoje
Ievos asm. arch. nuotr. / Koncerto akimirka

Muzikantė, nuostabaus balso savininkė Ieva Marija Burakovaitė su muzika susipažino dar gilioje vaikystėje. Mergina nė neįsivaizdavo, jog jos talentas ir noras dainuoti bus pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir Škotijoje, kurioje dainininkė gyvena jau 3 metus. Šiuo metu merginos rutiną praskaidrina bendradarbiavimas su elektroninės muzikos kūrėju bei žymiausių Lietuvos dainininkų koncertų apšildymai.

Muziką atrado... šokdama

Ieva Marija Burakovaitė gimė ir užaugo Rokiškyje, o su muzika susipažino pradėjusi... mokytis šokti. „Būdama 8 metų pradėjau lankyti choreografijos mokyklą – ten ir įvyko pirmoji pažintis su muzikos instrumentais. Šalia šokio lankiau vaikų choro, fortepijono, o vėliau ir gitaros pamokas Rudolfo Lymano muzikos mokykloje,“ – kalbėjo muzikantė pridurdama, jog prie muzikavimo prisidėjo ir didžiulis noras dainuoti – sulaukusi muzikos mokyklos mokytojų paskatinimo mergina ėmė tobulinti ir vokalinius gebėjimus.

Muzikantė prisiminė, jog iš pradžių gitara groti mokėsi savarankiškai – dar būdama paauglė susižavėjo amerikiečių roko grupės „Red Hot Chilli Peppers“ gitaristo John Frusciante kūryba ir nusprendė išmokti vieną jo atliekamą kūrinį. „Išgirdusi jo muzikavimą tiesiog nustėrau – vienas kūrinys pasirodė toks jautrus ir toks artimas mano sielai, jog užsibrėžiau tikslą išmokti tą dainą sugroti. Tik tą vienintelę dainą,“ – šypsojosi ji. Po du mėnesius trukusių savarankiškų pamokų Ieva Marija Burakovaitė ne tik įvykdė užsibrėžtą tikslą – išmoko atlikti J. Frusciante kūrinį, bet ir... pamilo gitarą. „Supratau, kad ties viena daina neapsiribosiu. Ir štai, gitara mane lydi jau trylika metų,“ – džiaugsmingai kalbėjo pašnekovė.

Mergina teigė, kad potraukį muzikai galėjo įtakoti ir tėvai. „Abu tėvai mėgsta muzikuoti, o mama dar ir muzikos mokytoja dirba,“ – pasakojo ji. Muzikantė atviravo, jog prisimena, kai būdama dar visai mažytė dainuodavo kiemo draugams, choreografijos muzikos klasiokėms bei giminaičiams.

Scenos baimę padėjo įveikti koncertai

Paklausta apie koncertus Ieva Marija Burakovaitė džiugiai prisiminė – nepraėjus nė metams nuo gitaros pradžiamokslio mergina pasirodė Subatėje vykusiame mažyčiame gitaristų koncerte. Praėjus keliems mėnesiams muzikantė ėmė groti ir rokiškėnams. „Visada kovojau su milžiniška scenos baime, tačiau lipti į sceną ir savo talentą parodyti kraštiečiams primygtinai skatino gitaros mokytoja Rasa Šakalienė – ir dabar jai esu be galo dėkinga, kad tą siaubingą baimę įveikti padėjo,“ – šypsodamasi pasakojo ji.

Muzikantė teigė, jog dainuoti vienai arba kartu su R. Šakaliene teko ir įvairiose miesto šventėse, Rokiškio kultūros centro renginiuose, privačiose šventėse, net kituose Lietuvos miestuose. Koncertai neapleido ir studijų metais – mergina pasirodydavo įvairiuose renginiuose, dainuodavo kartu su Gospel Choru.

Iš studijų – į Škotiją

Buvo akivaizdu, kad mergina turi talentą, todėl matydama puikius rezultatus Ieva Marija Burakovaitė nusprendė ir toliau eiti vedama muzikos garsų. „Kadangi ir muzikuoti, ir dainuoti sekėsi neblogai, nusprendžiau muzikos nepaleisti – po dešimtos klasės įstojau į džiazinio vokalo studijas Tallat-Kelpšos konservatorijoje Vilniuje,“ – priminė Ieva Marija. Baigusi konservatoriją mergina tobulino džiazinio vokalo įgūdžius Vilniaus kolegijoje, o vėliau Lietuvos Edukologijos universitete baigė muzikos pedagogiką.

„Kadangi pedagogiką studijavau neakivaizdžiai, dar būdama antro kurso studentė, pakėliau sparnus į Škotiją. Kartu vyko ir mano sužadėtinis,“ – prisiminė mergina. Ji atviravo, kad vykdama į nuostabaus grožio šalį tenorėjo aplankyti draugę bei užsidirbti pinigų, tačiau šalies grožis, kultūra ir žmonės pastaruosius taip užbūrė, jog lietuviai skaičiuodami praleistą laiką Škotijos sostinėje Edinburge lenkia jau trečią rankos pirštą.

Trūko tik muzikos...

Nepažįstamoje šalyje įsikūrusi Ieva Marija Burakovaitė greitai susirado darbą, praplėtė pažinčių ratą. Ir, nors merginos teigimu, nei draugų, nei veiklos netrūko, širdyje vis tiek tvyrojo tuštuma – merginai trūko muzikos. „Labai norėjau dainuoti lietuviškai, tačiau dar nebuvau susipažinusi su čia įsikūrusia lietuvių bendruomene, todėl niekaip neradau kur galėčiau išreikšti tą didžiulį norą muzikuoti,“ – širdį liejo pašnekovė.

Mergina pasakojo, kad laikui bėgant ją pastebėjo lietuvių bendruomenės nariai – jie rado internete patalpintą Ievos Marijos įrašą. „Buvau pakviesta groti Edinburgo lietuvių bendruomenės vakarienės metu. Vėliau – paveikslų parodos pristatyme. Tačiau ypač maloniai nustebino tai, jog socialinių tinklų pagalba su manimi susisiekė Škotijos lietuvių asociacijos įkūrėjas ir renginių organizatorius Romas Rauktys. Jis pasakė, kad norėtų kartu bendradarbiauti ir iškart pakvietė apšildyti grupės „Pikaso“ koncertą Koutbridžo mieste,“ – prisiminimais dalijosi Ieva Marija.

Pirmojo apšildyto koncerto įspūdžius muzikantė širdyje nešiojasi iki šiol: „Pasirodymas praėjo labai sėkmingai, tautiečiai palaikė, todėl noras dainuoti tik stiprėjo“. Dainininkė pasakojo, jog jos apšildytų koncertų sąraše puikuojasi ir viena populiariausių visų laikų Lietuvos atlikėjų Džordana Butkutė, Donatas Montvydas. „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventei koncertui ruošėmės su atlikėja Mia. Deja, dėl tam tikrų priežasčių koncertas buvo atšauktas,“ – liūdesio neslėpė atlikėja.

Mergina pasakojo, kad išvykus iš Lietuvos jos atliekama muzika pasikeitė radikaliai: lietuviams stengdavosi atlikti įdomesnes, dar nepabodusias dainas, kurdavo muziką poezijai. „Lietuvoje mane įkvėpė tokie atlikėjai kaip Domantas Razauskas, Saulius Mykolaitis, Aktorių Trio. Tačiau Škotijoje dauguma koncertų vyksta klubuose, todėl žmonėms reikia tokios muzikos, per kurią galėtų linksmintis,“ – kalbėjo muzikantė. Pastaroji teigė, jog netikėjo, kad kada nors teks atlikti šokių ir  pop stiliaus dainas, o dabar pastebėjo, kad atliekant smagius kūrinius ir pačiai pavyksta lengviau atsipalaiduoti.

Muzika – tik hobis

Paklausta kokią vietą atlikėjos gyvenime užima muzika, Ieva Marija atsakė, kad tai – tik hobis. „Vaikystėje maniau, jog versiuosi per galvą, kad tapčiau žinoma dainininke. Tačiau tai tebuvo vaikiškos svajos – dabar mano požiūris į muziką yra kitoks. Tai – mano hobis,“ – sakė dainininkė. Ieva Marija atviravo, jog netrokšta, kad muzika taptų jos gyvenimo vedliu, tačiau pripažino – muzikos apleisti nežada: „Jei kurį laiką nedainuoju, imu jausti muzikos, scenos ilgesį, tačiau žinau, kad nuolatiniai koncertai ne man – manau, jog tai man būtų per sunku“.

Šiuo metu mergina nevengia pasirodyti Škotijos lietuvių organizuojamuose renginiuose ir tikisi, kad koncertų bus dar ne vienas. Nors muzikantė apie muzikinius ateities planus itin neatviravo, tačiau prisipažino, kad šiuo metu save išbando įrašų studijoje kartu su kraštiečiu Ryčiu Tervydžiu, kuris Edinburgo koledže studijuoja garso inžineriją. „Bendradarbiaujame su Ryčiu – tai teikia praktinę naudą tiek jam, tiek man. Šiuo metu studijoje tik eksperimentuojame, todėl ar visas bendras darbas išaugs į kažką konkretaus – atsakyti negaliu,“ – juokėsi pašnekovė.

Paklausus apie ateities planus merginos akyse žybteli nostalgija. „Mintimis niekada neatitrūkau nuo tėvynės, domiuosi visomis šalies naujienomis. Be galo pasiilgstu šeimos, draugų, todėl Škotijoje pasilikti tikrai neplanuoju. Kartu su sužadėtiniu Pauliumi manome, kad kurti šeimą norėtume tik Lietuvoje,“ – pokalbį užbaigė Ieva Marija Burakovaitė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video