Kaip savanorystės dieną mini jauni žmonės? (1)

Publikuota: 2020-12-08 Kategorija: Jaunimas
Kaip savanorystės dieną mini jauni žmonės?
Rokiškio Jaunimo Organizacijų Sąjungos „Apvalus stalas” nuotr. / Savanorė Aurelija

Tarptautinė savanorių diena minima gruodžio 5 dieną. Ji skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanoryste), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Iniciatyvą 1985 m. iškėlė Jungtinių tautų organizacija. Tarptautinė savanorių diena minima nuo 1985 m. 

Jaunimo savanorišką tarnyba, kas tai? 

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi ir mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa - tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas. Organizacijoms – tai proga tapti akredituota savanorius priimančia organizacija, t.y. vieta, kurioje gali savanoriauti jaunas žmogus. Organizacija įsipareigoja savanoriui sudaryti 40 val. per mėnesį savanoriškos veiklos planą (grafiką), kuris atitiktų savanorio kompetencijas ir būtų prasmingas tiek savanoriui, tiek pačiai organizacijai. Kuratorius įsipareigoja apmokyti jauną žmogų, ugdyti ir palaikyti tarnybos metu. 

Nuo 2018m. Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“ yra  jaunimo savanorišką veiklą organizuojanti  organizacija Rokiškio rajone (SVO). Organizacijoje dirba mentorius, kuris siekia surasti geriausiai savanorio poreikius atitinkančią organizaciją ir užtikrinti kokybišką savanoriškos veiklos įgyvendinimą bei įgytų kompetencijų į(si)vertinimą. Taip pat  organizacija palaiko priimančių organizacijų tinklą, teikia administracinę ir metodinę pagalbą įgyvendinant programą.

Šiuo metu Rokiškyje yra 10 akredituotų savanorius priimančių organizacijų:

RJOS „Apvalus stalas“, „Rokiškio jaunimo centras“, „Rokiškio muziejus“, „Rokiškio baseinas“, „Rokiškio socialinės paramos centras“, VšĮ „Rokiškio ligoninė“, Rokiškio PASPC, Jaunimo bendrija „Sėlos Ramuva“, Rokiškio kultūros centras, Rokiškio rajono vietos veiklos grupė. 

Rokiškio Jaunimo Organizacijų Sąjunga „Apvalus stalas”  

Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“ (RJOSAS) yra skėtinė jaunimo organizacija įkurta 2004 metais. RJOS „Apvalus stalas“ siekia gerinti jaunimo organizacijų veiklos sąlygas, skatinti jaunimo iniciatyvas, teikti pasiūlymus valstybinėms ir savivaldos institucijoms, sprendžiančioms jaunimo problemas, bendradarbiauti informacijos keitimosi srityje, telkti jaunimo organizacijas bendroms problemoms spręsti. Daugiau skaitykite https://www.apvalusstalas.lt/  

Kaip RJOS „Apvalus stalas” savanoriai paminėjo savanorystės dieną? 

DRIVE IN 

Rokiškio Jaunimo Organizacijų Sąjungos „Apvalus stalas” savanoriai, gruodžio 5 dieną atvežė kiną į Rokiškį! Drive in - filmas po atviru dangumi, tik šį kartą jis vyko per mašinos langą. Rokiškėnai turėjo galimybę trumpam atitrūkti nuo kasdienybės ir jaukiai praleisti laiką su šeima ir draugais. 

SAVANORIŲ CITATOS 

RJOS „Apvalus stalas“ savanoriai dalinosi savo mintimis, emocijomis, ką jiems reiškia savanorystė.

 

RJOS „Apvalus stalas“ informacija.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video