Jėgos trikovės vicečempionas Nojus Konstantinas Čypas: manau, kad sportas ateityje liks tik hobiu (0)

Publikuota: 2018-10-04 Kategorija: Jaunimas
Jėgos trikovės vicečempionas Nojus Konstantinas Čypas: manau, kad sportas ateityje liks tik hobiu
Monikos Meilutės nuotr. / Po aukštų pasiekimų Nojų sveikina ir rajono tarybos nariai

„Sporto klubas, mokykla, knyga, namų darbai“ – taip savo dieną lakoniškai atpasakoja netrukus aštuoniolikos sulauksiantis pasaulio jėgos trikovės vicečempionas Nojus Konstantinas Čypas. Visose varžybose šauniai pasirodančio jaunuolio pasiekimais didžiuojasi visas kraštas, o pats vaikinas medalius skaičiuoja ne vienetais, o sprindžiais, tačiau neslepia, kad ateities planuose sportą pakeis aukštoji švietimo įstaiga.

Ilga kelionė ir klimatas nepatogumų nesukėlė

Šviežiausios naujienos iš N. K. Čypo sporto pasiekimų – sidabro medalis Pietų Afrikos Respublikoje vykusiame pasaulio čempionate į kurį nuvykti prireikė kiek daugiau nei paros. „Rokiškį ir Pietų Afrikos Respubliką skiria 27 valandų “trukmės” kelias. Iki galutinio tikslo lėktuvus keisti teko net tris kartus – Stokholme, Dohoj ir Johanesburge,” – apie skrydį kalbėjo N. K. Čypas pridūręs, jog nors kelionė buvo ganėtinai varginanti, jautėsi raumenų sąstingis, tai nesutrukdė šauniai pasirodyti čempionate.

Jaunuolis atviravo, kad kelionės planavimą vykdė viena kelionių agentūra. Įdomus faktas, jog agentūros darbuotojų teigimu sportininkas buvo pirmasis nepilnametis lietuvis į Afriką keliaujantis be tėvų – tik su patvirtintu tėvų sutikimu. N. K. Čypas pasakojo, jog kelionei prireikė didžiulės šūsnies įvairiausių dokumentų: “Tokią krūvą įvairiausių popierių pildyti reikėjo,” – sakė jaunuolis sulenktais pirštais rodydamas maždaug 7 centimetrų tarpą.

Kiek daugiau nei savaitę Afrikoje praleidęs vaikinas atviravo, kad šalyje nesijautė saugiai, nors ir apsistojo vienoje iš ramiausių šalies vietovių. „Afrikoje buvau pirmą kartą ir gaila, jog susipažinti su nauja vieta daug laiko neturėjau...“ – pridūręs, jog Afriką aplankyti norėtų dar kartą, kalbėjo sportininkas. Pastarasis teigė, jog tikėjosi, kad nuvykęs į Afriką „tirps nuo karščio“, tačiau supratęs, jog oro temperatūra ne itin skyrėsi nuo gimtosios šalies apsidžiaugė: „Nebuvo jokio šoko, kadangi Afrikoje buvo pavasaris, todėl oro sąlygos nesiskyrė nuo tų, kurias palikau Lietuvoje“.

Trečias kartas nemelavo

Prakalbus apie pačias varžybas, jaunuolis teigė, jog organizatoriams jokių priekaištų neturi: „Organizavimas buvo sklandus, tik apšilimo vieta buvo kiek mažoka, tačiau viskas buvo labai gerai“.

Apie čempionato rezultatus N. K. Čypas informaciją išbertų ir pažadintas vidury nakties. „215, 140, 260: pritūpimo veiksme 215 kg – bronza, spaudime 140 kg – ketvirta vieta, traukos veiksme 260 kg – pirma vieta. Sumoje sidabras,“ – sparčiai žodžius bėrė jaunuolis. Pastarasis prisipažino, kad iš visų pasirodymų pasaulio čempionatuose šis buvo geriausias – vaikinas tapo vicečempionu.

 „Juk ne veltui visą vasarą pasiruošimui varžyboms skyriau: jokio naktinėjimo, jokių vakarėlių, tik sportas, sportas, sportas ir nuolatinis režimas,“ – kalbėjo pašnekovas. Vaikinas prisipažino, jog tai jau trečia vasara iš eilės, kuomet žodis „atostogos“ neegzistuoja: „Per metus teturiu 2-3 savaites atostogų – po Europos ir pasaulio čempionatų. Jos skirtos poilsiui, jėgų atstatymui. Juk varžyboms ruošiuosi ištisus metus – pailsėjęs po Europos čempionato rengiuosi pasaulio čempionatui, po šio – vėl Europos. Būtent todėl į visas varžybas iškeliauju tikrai geros fizinės formos“.

Pastarasis atviravo, jog puikius rezultatus turbūt įtakojo ir tai, jog pasaulinio lygio varžybose dalyvavo jau trečią kartą, todėl jokio streso bei jaudulio viduje nejautė.

Kolekcionuoja apdovanojimus ir rekordus

 „Iš visų varžybų turiu penkias taures ir apie 50 prizinių medalių – sukabintų medalių juostelės vinį dengia per gerą sprindį,“ – kalbėjo vaikinas. Nuo trylikos metų jėgos trikove besidomintis jaunuolis teigė, jog kolekcionuoja ne tik varžybų apdovanojimus, bet ir rekordus, kurių N. K. Čypas turi net septynis. „Rekordų sąraše turiu ir Lietuvos, ir visos Europos mastu pagerintus rekordus. Iki pilnos „kolekcijos“ liko pagerinti pasaulio rekordą,“ – juokėsi vaikinas.

Jaunių grupės 59 kg svorio kategorijoje N. K. Čypas atkėlęs 205 kg štangą pagerino Lietuvos rekordą. Vėliau atkėlęs 207,5 kg štangą šį rekordą pagerino dar kartą. 66 kg svorio kategorijoje vaikinas pagerino jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų svorio kategorijų rekordą – atkėlė 260,5 kg štangą. Šis rekordas taipogi pripažintas ir visoje Europoje. Toje pačioje 66 kg kategorijoje sportininkas pagerino jaunių grupės sumos rekordą – rokiškėno rezultatų lentelė rodė 593 kg. Peržengęs į 74 kg svorio kategoriją jaunuolis pasipuikavo ir čia – jaunių grupėje pagerino atkėlimo rekordą su 265 kg sveriančia štanga.

Sportas motyvuoja... mokytis

Nors jėgos trikovėje N. K. Čypas – tikras asas, Juozo Tumo Vaižganto gimnazijos vienuoliktokas neapleidžia ir mokslų. Kadangi sporto salė septyniolikmečiui – lyg antri namai, kuriuose tenka ir savaitgalius, ir atostogas praleisti, iš kur dar lieka dėmesingumo mokyklai – nejaugi sportas neužgožia mokslų? N. K. Čypas vienareikšmiškai tvirtina – tikrai ne: „Galiu teigti, jog sportas kaip tik padeda geresnių rezultatų siekti ir moksluose. Sportas išmoko susikaupti, susikoncentruoti ir ugdo valią – kad ir koks pavargęs grįžti namo žinai, jog namų darbus padaryti būtinai reikia“.

Nojaus Konstantino Čypo rezultatai jėgos trikovės srityje – tikrai įspūdingi, tačiau jaunuolis neslepia, jog ateities su sportu, kaip pagrindine veikla, nesieja: mano, kad ateityje sportas liks tik hobiu. „Mano ateities planuose – socialiniai arba tikslieji mokslai universitete. Žinau keletą specialybių, kuriose galėčiau save realizuoti, tačiau tą informaciją pasiliksiu sau,“ – šypsodamasis pokalbį užbaigė pasaulio jėgos trikovės vicečempionas N. K. Čypas.

Septyniolikmetis sportininkas be galo džiaugiasi, jog, rėmėjų padedamas, yra  vienintelis jėgos trikovės sportininkas visoje Lietuvoje, kuris antrus metus iš eilės pasirodė pasaulio čempionate: „Labai dėkoju visiems savo rėmėjams, dėl kurių galiu pasirodyti tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose: ačiū Rokiškio rajono savivaldybei, „Jaunųjų talentų“ paramos fondui, UAB „Audrupio paukštynui“, UAB „Miško draugui“, Lietuvos jėgos trikovės federacijai, savo tėvams, sporto klubo JTK „Grizlis“ vadovei Alai Sketerienei, varžybų treneriui Robertui Bartkevičiui, kinezaterapeutui Vytautui Narbutui ir, žinoma, ačiū tiems, kurie mane žiūri ir palaiko“.

Rokiškio atletinės gimnastikos klubas „JTK Grizlis“ dėkoja rėmėjams, prisidėjusiems prie sėkmingo varžybų rengimo ir atletų startų svarbiose varžybose:

 Lietuvos Respublikos Seimo nariams Raimundui Martinėliui ir Jonui Jaručiui, Rokiškio rajono savivaldybės administracijai, AB „Rokiškio sūris“ direktoriui Daliui Trumpai, R. Keniausio odontologijos kabinetui, Dovilei ir Romualdui Keniausiams, UAB „Upės spektras“, kooperatinės bendrovės „Miško draugas“ vadovams, AB Rokiškio mašinų gamykla direktoriui Rimgaudui Kilui, UAB „Rokmedis“ vadovui Jonui Žemaičiui, UAB „Rokitra“ vadovui Aloyzui Jočiui, Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos nariams, Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centrui, Rokiškio kultūros centro darbuotojams, UAB „Sporto gama“, UAB „Gyman“, UAB „Arimex“, UAB „Koala“, Danguolei ir Anatolijui Kondratenko, IĮ „Bajorų žuvis“ vadovui Juozui Simučiui, UAB „Miškų ministerija“ vadovui Simonui Tuskai, UAB „Egrena“ bei „Autodalys“ vadovams, draudimo bendrovės „If“ Šiaurės regiono verslo direktoriui Algiui Čepuliui, kavinei „Pupelė“, kavinės „Senas grafas“ vadovui Algimantui Šablinskui, „Gėlių pasaulis“ darbuotojams, Velykalnio bendruomenės vadovui Stasiui Mekšėnui, rajono savivaldybės informatikos specialistams Ignui Žilėnui ir Ainiui Čepuliui, Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkui Eugenijui Šopiui, Kęstučiui Peciukoniui, viešbučiui „Pas Angelę“, Ligitui Keraičiui, verslininkui Egidijui Šmagoriui.

Taip pat didelis dėkui informaciniams rėmėjams: kabelinei televizijai „Zirzilė“ bei „Rokiškio Sirenai“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video