TAVO BĖDOS MANO. Sužeistą gandrą radęs rokiškėnas: kai prireikia pagalbos, prasideda durų varstymas   (0)

Publikuota: 2023-08-06 Kategorija: Gyvenimas
TAVO BĖDOS MANO. Sužeistą gandrą radęs rokiškėnas: kai prireikia pagalbos, prasideda durų varstymas   
Skaitytojo nuotr. / Šalia namų pastebėjęs galimai sužeistą gandrą, vyras bandė ieškoti pagalbos

 

Gintaras iš Kazliškio (Rokiškio r.) nelinksmai juokauja: jeigu reikėtų kažką nubausti, atitinkamos instancijos sureaguotų per 5 minutes, tačiau kai reikia padėti žmogui ar gyvūnui, prasideda durų varstymas, tiksliau, tenka skambinti visiems iš eilės ir klausytis patarimų, kad reikia skambinti kažkur kitur.

Gamtai nepaliko

Po naktinės darbo pamainos ryte netoli savo namų radęs sužeistą gandrą, vyras susirūpino – gal paukštį dar galima išgebėti, o ne palikti „susitvarkyti gamtai“, kaip užsiminė kai kurių tarnybų atstovai.

„Važiuojant nuo Kazliškio link Pandėlio, maždaug už kilometro gandras buvo ant keliuko, keistai atrodė, jis ne stovėjo, o klūpėjo. Pagalvojau, kad kas nors nepribaigtų važiuodamas. Dabar gandras nusikapstė į šalikelę. Jeigu nesulauksime, kad kas paimtų, tikrai nakčiai nepaliksime lauke, nes laukiniai žvėrys naktį gali sudraskyti“, – pasakojo penktadienį į „Rokiškio sirenos“ redakciją paskambinęs vyras.

Prieš tai Gintaras sako pranešęs apie galimai sužeistą paukštį medžiotojų draugijai, jie pasakė neimantys tokių „dalykų“, patarė skambinti 112, pranešus bendruoju pagalbos telefonu, sulaukė patarimo skambinti į Aplinkos apsaugos departamentą. Aplinkosaugininkai liepė skambinti į gyvūnų prieglaudas Vilniuje ar Kaune, kurios paima laukinius gyvūnus. „Dar paskambinau į mūsų seniūniją, sakė, kad neeilinė situacija ir nežino, kaip elgtis. Tada motina patarė skambinti į „aukščiausią valdžią“ – žurnalistams“, – aiškino pašnekovas.

Negalėjo ramiai žiūrėti

Susisiekėme su Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija, jos vadovė Jolanta Guobienė informavo, kad gandriuką paims savanoriai, iš pradžių jį apžiūrės veterinarijos gydytojas, jeigu po apžiūros neras lūžių ir paukštis nebus užmigdytas, jį parsiveš globoti į Uteną. Tą patį vakarą atvykę savanoriai gandriuką išsivežė.

Paklaustas, kodėl tiesiog nepalikęs paukščio gamtai, vyras sako negalėjęs ramiai žiūrėti, kaip šalia namų galuojasi sužeistas paukštis. „Negaliu taip visko palikti, tas vaizdas stovės man akyse dar ilgai, gal ir naktį sapnuosis, gerai, kad šalia nėra mažų vaikų, kaip jie reaguotų? Be to, tai ir atsakomybė, nes amžiną atilsį tėvukas įkėlė gandralizdį prie sodybos, tai, ko gero, ir yra gandras iš to gandralizdžio, nes anksčiau jame stovėdavo trys, o dabar – tik du gandriukai. Šis jau buvo paaugęs, turėjo mokėti skraidyti, gal vėjo sūkurys nubloškė, bet paukštis gulėjo ne po gandralizdžiu, o gerokai toliau. Kasmet gandrai įsikuria gandralizdyje, bet nėra buvę tokių situacijų“, – pasakojo Kazliškio gyventojas.

 

Į „Rokiškio Sirenos“ rubriką „Tavo bėdos mano“ gali kreiptis rokiškėnai, turintys įvairiausių problemų ir neatsakytų klausimų. Mums galite rašyti el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba skambinti tel. +370 666 76777.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video