Tarp populiariausių vardų Rokiškio rajone išlieka Goda, Emilija, Dominykas, Kajus (2)

Publikuota: 2021-01-06 Kategorija: Gyvenimas
Tarp populiariausių vardų Rokiškio rajone išlieka Goda, Emilija, Dominykas, Kajus
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Mama su mažyliu

Lietuvoje yra registruota virš 80 tūkstančių skirtingų vardų. Kasmet didžioji dalis tėvų renkasi tradicinius, tam laikmečiui būdingus, paplitusius vardus, tačiau pasitaiko ir labai retai sutinkamų. Kiek kūdikių gimė ir kokius vardus praeitais metais suteikė savo mažyliams mūsų kraštiečiai „Rokiškio Sirena“ pasiteiravo Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėjos Violetos Damoševičienės.

Kaip teigia pašnekovė, 2020-aisiais metais Rokiškio rajone buvo užregistruoti 156 gimimai. Gimė 86 berniukai ir 70 mergaičių. 38 mažyliai užregistruoti pripažinus tėvystę, 4 registravo vienišos mamos. Per pirmąjį praeitų metų pusmetį buvo registruoti 57 naujagimiai.

„Jei ankstesniais metais jauniausios mamos amžius buvo 16 metų, tai pernai jauniausia mama tapo 18 metų, o jauniausias tėtis - 19 metų amžiaus“- sako skyriaus vedėja V. Damoševičienė.

Tarp lyderių išliko Goda ir Emilija

Kaip ir pirmąjį pusmetį, tarp populiariausių vardų išliko Goda ir Emilija. Šiais vardais pavadinta po 4 mergaites. Antrąją vietą dalinasi Ema ir Amelija. Šiais vardais pavadinta po 3 mergaites. Nenuėjo užmarštin ir Anelė, Adelė.

Dominykas ir Elijas – populiariausi berniukų vardai

Daugiausiai per praeitus metus tėveliai berniukams suteikė Dominyko ir Elijo vardus. Jais pavadinta po 4 berniukus. Antrąją vietą pasidalino Kajus, Rokas ir Jokūbas. Šiais vardais pavadinta po 3 berniukus. Dominyko ir Kajaus vardai jau keletą metų išlieka tarp populiariausiųjų.

Šiais metais po pertraukos sugrįžo ir senoviški vardai - Jonas ir Adomas.

Registruota ir rečiau sutinkamų vardų

Tėveliai, registruodami vaikų vardus rinkosi ir rečiau sutinkamus. Tarp retesnių mergaitiškų vardų - Atilė, Diara, Aneta, Vanesa, Arielė.

Tarp rečiau sutinkamų vardų berniukams - Aikas, Neilas, Ajus, Eidanas.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video