Pasirūpinti vaiku – svarbiausia tėvų pareiga (0)

Publikuota: 2020-03-26 Kategorija: Gyvenimas
Pasirūpinti vaiku – svarbiausia tėvų pareiga
Rokiškio Sirena nuotr. / Žaidžiantys vaikai

Šalyje paskelbus ir vis tęsiant karantiną, visuomenė pratinasi prie naujų darbo ir gyvenimo sąlygų. Nuotolinis darbas, nuotolinis mokymo procesas – namai tampa ir darboviete, ir ugdymo įstaiga, o tai savotiškas iššūkis ir mažam, ir dideliam. „Karantino metu kardinaliai pasikeitusios gyvenimo sąlygos tėvams uždėjo ir didesnę atsakomybės naštą. Dabar jie dar labiau atsakingi tiek už vaikų saugumą, sveikatos priežiūrą, tiek už ugdymo proceso organizavimą namuose“, sako Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja Žaneta Ginaitė.

Pastarųjų dienų įvykiai parodė, kad net ir būdami namuose kartu su vaikais, tėvai negali prarasti budrumo ir turi nuolat galvoti apie vaikų saugumą. Panevėžio apskrityje medikų pagalbos prireikė mažamečiui, kuris namuose apsiplikė verdančiu vandeniu. „Net ir trumpam į šoną nukreiptas tėvų dėmesys ir, kaip rodo praktika, ne vietoje padėtas karštos arbatos puodelis, gali virsti nelaimingu atsitikimu“, – sakė Ž. Ginaitė.

Panevėžio apskrities VTAS specialistai nuo karantino pradžios gavo 26 pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus. „Ir vienas nuskriaustas vaikas yra per daug, o ypač įvertinus tai, kad dažniausiai vaiko teisių gynėjams teko vykti į šeimas, kur vartojamas alkoholis ir fiksuoti vaiko nepriežiūros atvejai“, – apžvelgdama vaiko teisių pažeidimų duomenis sakė Ž. Ginaitė.

 Primename, kad atsakomybė pasirūpinti savo vaiku – svarbiausia tėvų pareiga, užtikrinanti, kad būtų išvengta vaiko teisių pažeidimų: nepriežiūros atvejų, nelaimingų atsitikimų, vaiko palikimo aplinkoje, kur galimai gresia pavojus jo sveikatai ar net gyvybei.

Pastebėtina, kad piktnaudžiavimas alkoholiu artimoje aplinkoje, iki šiol buvęs dažniausiai savaitgalio ir šventinių dienų įpročiu, itin suaktyvėjo karantino laikotarpiu. Nesaikingas alkoholio vartojimas lemia suprastėjusius santykius šeimoje, tampa kivirčų ir smurto priežastimi, skaudžiai atsiliepia vaikų fizinei, emocinei ir psichologinei būsenai.

Šis periodas sudėtingas visiems, tačiau tėvams norime priminti jų pareigą ir atsakomybę vaiku rūpintis nuolat. „Dienos režimas, bendri užsiėmimai, ugdomoji veikla – padės prasmingai išnaudoti šį laiką ir užmegzti dar tvirtesnius ryšius su vaiku, o kartu užtikrins ir vaiko saugumą“, – sako Panevėžio apskrities VTAS, kuris apima padalinius Rokiškio, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Panevėžio rajonuose ir Panevėžio mieste vedėja Žaneta Ginaitė.

Dėmesio! Sužinojus apie galimus smurto prieš vaikus atvejus, reikia pranešti tel. nr. 112 arba Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai.

Visus specialistų kontaktus rasite: www.vaikoteises.lt, kontaktų skiltyje.

 

 

VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBA

        PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video