Kodėl neįmanoma visiškai išnaikinti uodų? (0)

Publikuota: 2021-07-07 Kategorija: Gyvenimas
Kodėl neįmanoma visiškai išnaikinti uodų?
Asociatyvi nuotr.

Uodai – tikriausiai niekuomet nebuvo mylimiausias gyvas organizmas. Taip yra ne tik dėl nemalonių įkandimų, bet ir dėl įvairių nešiojamų infekcijų, tokių kaip: maliarija, Zika virusas. Šie vabzdžiai vieni iš daugiausiai mirčių sukeliančių gyvūnų. Taigi, nenuostabu, kad daugumai kyla noras juos tiesiog išnaikinti. Tačiau tą padaryti yra labai sudėtinga. 

Grėsmė ekosistemai 

Visame pasaulyje yra be galo daug skirtingų rūšių gyvūnų. Vieni jų be baimės auginami namuose, kitų – prisibijome. Tačiau, kad ir kaip nesinori sutikti grėsmingų ar pavojingų sveikatai gyvūnų, jų išnaikinti niekas nedrįsta. Tai kyla iš siekio išsaugoti ekosistemą. Ji svarbi norint išlaikyti biologinę įvairovę. Ši yra reikalinga klimato reguliavimui, maisto, kuro gamybai ir dėl daug kitų aspektų. 

Nesėkmingos patirtys 

Vis dėlto ankstesniais laikais yra bandyta išnaikinti tam tikros rūšies uodus. 1950-ais metais Brazilijoje buvo pradėta vykdyti agresyvi programa kovai prieš šiuos vabzdžius. Deja, ją nutraukus dėl kenksmingų medžiagų naudojimo, uodai ir jų platinama maliarija vėl sugrįžo. Ta pati situacija pasikartojo ir 1967 metais Zanzibare. Kuomet naikinimo programą buvo atšaukta – viskas atsinaujino. 

Šiomis dienomis taip pat bandoma bent jau sumažinti uodų plitimą, pasitelkiant naujų vabzdžių kūrimą. Tačiau tai dar ganėtinai nauji bandymai, kurie vis dar tobulinami. 

Mokykimės gyventi su uodais 

Žinoma, kad ir kiek nemalonumų šie vabzdžiai sukelia, kol kas nėra kitų būdų, tik išmokti su jais gyventi. Yra keletas efektyvių patarimų, kurie gali padėti sumažinti uodų plitimą bent jau jūsų namų valdose. 

Vienas efektyviausių pasiūlymu, kuris leidžia mėgautis ramiu poilsiu namuose yra tinkleliai nuo uodų. Ši priemonė gali užtikrinti, kad įvairiems mašalams į jūsų namus patekti taptų žymiai sunkiau. Jeigu tokių dar neturite savo namuose, juos išsirinkti galite paspaudę ant šios nuorodos

Be to, reikėtų pagalvoti apie tai, kad uodams plisti reikalingas vanduo. Pasvarstykite, kur šio galėtų būti namų teritorijoje. Patikrinkite įvairius vazonus, vietas, kuriose po lietaus kaupiasi vanduo. 

Kaip jau supratote, uodų išnaikinimas yra sudėtingas procesas, kuriam vis dar reikia laiko ir tyrimų. Kol tai dar neįgyvendinama, vertėtų saugotis patiems, naudojant įvairias apsaugines priemones.

 

Užs. nr. 1386.

Dalintis naujiena

Sponsored Video