Karantino metu priežiūros netekusiais vaikais rūpinsis savivaldybių atstovai (0)

Publikuota: 2020-03-23 Kategorija: Gyvenimas
Karantino metu priežiūros netekusiais vaikais rūpinsis savivaldybių atstovai
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono savivaldybės administracija

Visoje Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) ir primygtinai prašant žmonių likti namuose, kyla klausimas, kaip vaikams užtikrinti saugią aplinką. Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė sako, kad kai kurių savivaldybių vadovai jau teiravosi, kokiomis rekomendacijomis vadovautis smurto šeimoje atveju, ar kai vaikas lieka vienas, užsikrėtus tėvams. Savivaldybėms jau išsiųstos Socialinės apsaugos ministerijos rekomendacijos, kad vaikai būtų apsaugoti nuo galimų rizikų.

„Net ir karantino metu vaikai turi būti apsaugoti nuo galimų grėsmių. Jei vaiko tėvai ar kiti vaiko atstovai pagal įstatymą nesilaiko saviizoliacijos, o taip pat, jei yra nustatomi galimi vaiko teisių pažeidimai, tokie kaip smurtas, nepriežiūra ir pan., apie tai būtina informuoti policiją ir Vaiko teisių specialistus. Jei yra rizika, kad vaikas gali būti užsikrėtęs koronavirusu, jis pirmiausia turėtų būti apgyvendintas savivaldybės laikino apgyvendinimo vietoje, o praėjus izoliaciniam laikotarpiui, jei nustatomi vaiko teisių pažeidimai, jam bus surastas laikinas globėjas ir užtikrinta saugi aplinka“, – sako R. Šalaševičiūtė.

Parlamentarė ragina gyventojus kreiptis į savivaldybes, jei pagalbos reikia, o savivaldybės ras darbuotojų, kurie pasiruošę padėti išspręsti iškilusias problemas.

„Gali atsitikti ir taip, kad vaiko tėvai ar kiti vaiko atstovai yra saviizoliacijoje, o paties vaiko izoliuoti nereikia, nes jis neturėjo jokių kontaktų ir nesilankė vietose, kur galėjo užsikrėsti. Tokiu atveju, vaiku turėtų pasirūpinti kitas iš vaiko tėvų ar vaiko atstovas. Bet būna, kad tokios galimybės nėra, pavyzdžiui, susirgo abu tėvai – tad reiktų kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją. Ji padės išspręsti iškilusias problemas. Savivaldybių darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, savanoriai, pedagogai – visi pasiruošę bendradarbiauti, kad prireikus būtų galimybė užtikrinti vaikams saugią aplinką“, – sako R. Šalaševičiūtė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video