Kaip išlikti socialiai atsakingais (0)

Publikuota: 2020-04-01 Kategorija: Gyvenimas
Kaip išlikti socialiai atsakingais
Asociatyvi nuotr.

Pasaulį užklupusi pandemija nežinomybėje paliko ne tik gyventojus, bet ir verslo atstovus, kuriems šiuo metu didžiausią nerimą kelia galimas ekonominis nuosmukis. Nežinomybė, finansiniai nuostoliai, verslo paslaugų ribojimai ir draudimai kelia nerimą daugeliui verslo subjektų.

Lošimų priežiūros tarnyba, stebėdama tarptautines tendencijas ir puikiai suvokdama susiklosčiusią situaciją bei būdama socialiai atsakinga įstaiga, šiuo sudėtingu laikotarpiu dar labiau stengiasi apsaugoti tiek lošimo organizatorių, tiek lošėjų interesus, todėl kviečia prisidėti lošimų organizatorius ir žiniasklaidos atstovus prie Europos lošimų ir lažybų asociacijos (EGBA) parengtos deklaracijos dėl koronaviruso „Covid-19“.

Didėjant nerimui dėl pandemijos padarinių, visgi didžiausias rūpestis turėtų išlikti visuomenės sveikata, saugumas ir gerovė, o nuotolinių lošimų organizatoriai turėtų demonstruoti socialiai atsakingą elgesį ir užtikrinti, kad nuotolinius lošimus besirenkantys lošėjai galėtų lošti saugioje ir patikimoje aplinkoje. EGBA deklaracija yra skirta skaidriems nuotoliniams lošimams ir atsakingai reklamai žiniasklaidoje.

EGBA griežtai pasisako prieš akivaizdžias sąsajas su koronavirusu lošimų reklamose ir ragina visus nuotolinių lošimų organizatorius užtikrinti, kad:

  • Reklamoje nebūtų naudojamos sąsajos / nuorodos į koronavirusą (COVID-19), Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) pranešimus ir / ar kitas su koronavirusu susijusias temas.
  • Reklamoje lošimai nebūtų pateikiami kaip socialinių, asmeninių ar finansinių problemų sprendimas, o lošėjai nebūtų kviečiami lošti internetu nuoboduliui karantino metu praskaidrinti.
  • Lošimų reklamoje ir interneto svetainėse būtų nurodyta informacija apie minimalaus amžiaus ribojimus. Taip pat būtų nurodyta, kad asmenims yra galimybė kreiptis pagalbos ir nurodyti puslapiai / priemonės, kur galėtų kreiptis asmuo, turintis problemų dėl lošimo; pateiktos nuorodos į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą.
  • Būtų įdėmiai stebimas klientų galimas probleminis elgesys lošimuose, atsižvelgiant į Bendrojo asmens duomenų reglamento (General Data Protection Regulation (GDPR) nuostatas, ir, esant poreikiui, taikoma intervencija.
  • Nuotolinio lošimo svetainėse būtų taikomos patikimos ir griežtai įgyvendinamos „Pažink savo klientą“ (Know Your Customer (KYC) priemonės naujų klientų tapatybei nustatyti ir apsaugoti.
  • Nuotolinio lošimo svetainėse būtų taikomos atsakingo lošimo priemonės, t. y. statymų apribojimai, kad nebūtų galimybės lošti nepilnamečiams, taip pat turėtų būti aktyviai reklamuojamos ir aiškiai matoma informacija apie galimybę asmenims apriboti savo galimybę lošti.

 

EGBA pateikta deklaracija jau vadovaujasi dauguma nuotolinių lošimų asociacijų, tokių kaip:

AFJEL – Association Française des Opérateurs de Jeu en Ligne (France); APAJO – Associação Portuguesa de Apostas e Jogos Online (Portugal); BAGO – Belgian Association of Gaming Operators (Belgium); BGC – Betting and Gaming Council (UK); BOS – Branschföreningen för Onlinespel (Sweden); DOCV – Deutscher Online Casinoverband (Germany); DOGA – Danish Online Gambling Association (Denmark); DSWV – Deutscher Sportwettenverband (Germany); EGBA – European Gaming and Betting Association (Belgium); IBIA – International Betting Integrity Association (Belgium); iGEN – iGaming European Network (Malta); LOGiCO – Lega Operatori di Gioco su Canale Online (Italy); NBO – Norsk Bransjeforening for Onlinespill (Norway); OVWG – Österreichische Vereinigung für Wetten & Glücksspiel (Austria); and Speel Verantwoord (Netherlands).

Lošimų priežiūros tarnyba, atkreipia dėmesį, kad tik būdami socialiai atsakingi kursime stiprią ir darnią visuomenę bei pasitikėjimą lošimų rinka, todėl ragina lošimo organizatorius ir žiniasklaidos atstovus atkreipti ypatingą dėmesį į aukščiau pateiktą informaciją ir ja vadovautis.

Taip pat Lošimų priežiūros tarnyba kviečia savo puslapiuose skelbti “Nebenoriu lošti” reklamjuostę (angl. banner), kurią atsisiųsite paspaudę šią nuorodą:

https://wetransfer.com/downloads/6d6fec74f3bb1640c4329d0656aac52920200401063058/12612c6b3d1ced4f2f46591eaa2012b520200401063058/c93df6

Šiuo įtemptu laikotarpiu atsakingus lošimo organizatorius, prisijungusius prie EGBA deklaracijos, pagarsinsime savo puslapyje, “Facebook” paskyroje ir kitoje viešoje erdvėje.

 

Lošimų priežiūros tarnyba prie

Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video