Gyvenimas Vokietijoje: ką svarbu žinoti? (0)

Publikuota: 2020-08-24 Kategorija: Gyvenimas
Gyvenimas Vokietijoje: ką svarbu žinoti?
Asociatyvi nuotr.

Vokietija – gana dažnai emigrantų pasirenkama šalis. Tai tikrai nestebina, nes nedarbo lygis šioje šalyje yra labai žemas (siekia vos penkis procentus). Vokietija yra viena pirmaujančių šalių visoje Europos Sąjungoje, joje net 90 procentų įmonių yra vidutinio dydžio. Susirasti darbą ir įsitvirtinti šioje šalyje tikrai nėra labai sudėtinga, o čia mokamas atlyginimas yra tikrai patrauklus – vidutinis valandinis užmokestis 2015 metais siekė beveik devynis eurus. Jei svarstote vykti į šią šalį, svarbu žinoti tam tikrus dalykus, kurie gali padėti įsitvirtinti šioje šalyje ir pasiekti norimą darbo užmokestį. Taigi, nuo ko pradėti, ir ką svarbu žinoti?

Darbo paieška Vokietijoje

Nors darbo vietų Vokietijoje tikrai nestinga, tačiau nusiteikite, kad darbo paieška pareikalaus šiek laiko ir pastangų. Nemažai Vokietijos darbdavių reikalauja ne vien tik to, kad potencialus darbuotojas būtų puikus specialistas, bet taip pat mokėtų vokiečių kalbą. Įsitvirtinti Vokietijoje galėsite kur kas paprasčiau, jei mokėsite šią kalbą, todėl pirmiausia rekomenduojama lankyti vokiečių kalbos kursus. Darbo paieškas pradėkite dar prieš išvykdami į šią šalį – dažnais atvejais yra palanku kreiptis į teritorinę darbo biržą, kurioje bus suteikiama informacija apie darbo galimybes šioje šalyje. Taip pat peržiūrėkite darbo skelbimus, jei turite draugų ar giminaičių, gyvenančių Vokietijoje, galite paprašyti ir jų pagalbos. Taip pat iš anksto reikėtų susirasi gyvenamąją vietą bei susitarti dėl būsto nuomos.

Ar verta kreiptis į įdarbinimo agentūras?

Ši pasirinkimo galimybė paskutiniu metu tampa vis populiaresnė, nes tai gali užtikrinti kur kas greitesnę darbo paiešką. Įdarbinimo agentūros gali pasirūpinti ir tinkamu CV bei motyvacinio laiško parengimu, todėl galimybės įsidarbinti taps dar didesnės. Ieškantys darbo neretai daro vieną ir tą pačią klaidą – nepakankamai dėmesio skiria tinkamo gyvenimo aprašymo parengimui, o tai gali gerokai apsunkinti darbo paieškas. Jei CV atrodys profesionaliai, ir čia bus pateikta visa svarbi informacija apie jūsų išsilavinimą bei darbo patirtį, įsitvirtinti tam tikroje dominančioje pozicijoje galėsite kur kas paprasčiau. Palanku ir tai, kad įdarbinimo agentūros paprastai neima didelio mokesčio, todėl  tikrai verta pasinaudoti tokia galimybe. Žinoma, visada svarbu rinktis tikrai patikimą įdarbinimo agentūrą – ją išsirinkti galėsite pasiskaitę klientų atsiliepimus, ir t.t.

Susigrąžinkite mokesčius

Mokesčių grąžinimas Vokietijoje – tai palanki galimybė atgauti išskaičiuotą gyventojų pajamų mokestį. Gera žinia ta, kad susigrąžinti mokesčius yra tikrai labai paprasta – jums tereikia kreiptis į įmonę, kuri teikia mokesčių grąžinimo paslaugas, ir visais formalumais už jus pasirūpins specialistai. Kartais minties kreiptis į specialistus atsisakoma, nes manoma, kad tai gali būti pernelyg brangu, tačiau galite būti užtikrinti, kad komisinis mokestis bus tikrai nedidelis. Kaip viskas vyksta? Pirmiausia jums reikės apsilankyti mokesčių grąžinimo paslaugas teikiančių bendrovių internetinėje svetainėje ir užpildyti trumpą registracijos formą. Net ir tuomet, jei neturite visų reikalingų dokumentų, vis tiek galite pradėti mokesčių susigrąžinimo procedūrą, o patyrę specialistai reikalingais formalumais pasirūpins už jus. Grąžintina mokesčių suma priklausys nuo to, kokios buvo jūsų pajamos, kiek laiko praleidote Vokietijoje, ir t.t. (internetinėje svetainėje taip pat galėsite rasti nemokamą skaičiuoklę, kuri padės sužinoti preliminarią grąžintiną mokesčių sumą).  Paprastai mokesčiai yra susigrąžinami per šešis mėnesius nuo reikalingų dokumentų pateikimo – grąžintina pinigų suma bus pervedama pasirinktai bendrovei, padedančiai susigrąžinti mokesčius, tuomet atskaitomas paslaugos mokestis, ir į sąskaitą gausite galutinę pinigų sumą. Viskas vyksta iš tiesų greitai ir paprastai, o svarbiausia, kad tai nereikalauja didelių išlaidų!

 

Užs. nr. 1098.

Dalintis naujiena

Sponsored Video