Globėjų ir įtėvių sąskrydis baigėsi... šokiais (foto + video) (2)

Publikuota: 2019-02-28 Kategorija: Gyvenimas
Globėjų ir įtėvių sąskrydis baigėsi... šokiais (foto + video)
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Renginys Rokiškio socialinės paramos centre

Socialinės paramos centras sukvietė rajono globėjus ir įtėvius į sąskrydį. Pasibendrauti, pasidalinti aktualiausiomis problemomis bei džiaugsmais. Sąskrydžio šventinę nuotaiką kūrė Obelių vaikų globos namų auklėtiniai – grupė „Mes“. Jų dainos buvo tokios uždegančios, kad nedidelėje salytėje susirinkę žmonės plojo ir šoko.

Statistika liūdina

Mūsų rajone globojami 74 vaikai. Rajone yra 46 globėjų šeimos ir 8 įtėvių šeimos. Kilus ekstrinei situacijai, į savo namus vaikus pasiryžusi priimti viena budinčiųjų globėjų šeima. Rajone veikia šeimyna „Katalėja“, kuri rūpinasi 12-ka vaikų.

Šalyje yra 8405 globojami vaikai. 177 –ose budinčių globėjų šeimose yra 346 vaikai, o bendruomeniniuose vaikų globos namuose – 618 vaikų.

Dėkojo už gerumą

Nors pastaruoju metu žodis „globėjas“ daliai visuomenės kelia neigiamas asociacijas, vaikų teisėmis besirūpinančių tarnybų specialistai džiaugiasi, kad atsiranda žmonių, atveriančių be tėvų globos likusiems vaikams savo šeimų duris. „Ačiū tiems, kurie suteikia vaikams gražesnę ir saugesnę vaikystę, atveria savo namų duris ir širdis. Dėkingumo Jums nebus per daug“, – sakė ilgametė vaikų teisių apsaugos specialistė Jurgita Misiūnienė.  Jai antrino ir Dalia Zibolienė. Ji atvira: vaikams geriausia augti savo tėvų šeimoje. Tačiau, jei dėl tam tikrų priežasčių vaikai ten likti negali, globėjai yra didžiuliai talkininkai. Kasmet globėjais nori tapti apie dešimt rajono šeimų.

Auga darbuotojų skaičius

Socialinės paramos centro Globos centro padalinio vadovė Greta Giriūnaitė atvira: specialistų labai reikia. Šiuo metu padalinyje dirba dvi specialistės, artimiausiu metu bus priimta dar pora darbuotojų. Tikimasi, kad savivaldybė skirs lėšų ir dar porai psichologo etatų. Nes jie labai reikalingi.

Vadovė atvirai papasakojo apie budinčiojo globėjo veiklą. Kol kas rajone ekstriniu atveju vaikus pasirengusi globoti viena budinti šeima. Budintieji globėjai dirba pagal individualiosios veiklos pažymą. Vaikas budinčių globėjų šeimoje gali likti ne ilgiau kaip metus. Taigi jie – laikinas sprendimas, kol vaikas arba grįš į savąją šeimą, arba jo likimu toliau rūpinsis valstybinės institucijos.

Vadovė taip pat pristatė paslaugas šeimoms, kurias galima gauti Socialinės paramos centre: tai ir psichologo pagalba, ir pozityviosios tėvystės mokymai, šeimos terapijos paslauga. Nauja ir labai reikalinga paslauga yra mediacija – tarpininkavimas sprendžiant konfliktus šeimose. Centras teikia ir išvažiuojamąsias paslaugas: specialius mokymus Jūžintuose bei Panemunėlyje.

Po oficialiosios dalies – talentingųjų „Mes“ grupės vaikinų koncertas. Jame ir uždegančios lietuviškosios estrados dainos, ir ispaniškieji motyvai. Programa buvo tokia linksma, kad iš pradžių šokti ėmė šventėje dalyvavę vaikai, o paskui prie jų prisijungė ir suaugusieji. Po koncerto jie prie šventės rėmėjos dovanotų saldumynų ir arbatos aptarė aktualiausias problemas, dalinosi džiaugsmais. Kurių didžiausias – augantys šaunūs, talentingi vaikai, jų linksmos eibės, išradingi jų vaikiškų problemų, tokių, kaip daugybos lentelės mokymasis, sprendimai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą