Besilaukiančioms moterims organizuotas susitikimas - kitokie pasikalbėjimai su dula (0)

Publikuota: 2021-09-10 Kategorija: Gyvenimas
Besilaukiančioms moterims organizuotas susitikimas - kitokie pasikalbėjimai su dula
E.Pavilonienės nuotr. / Renginio akimirkos

 

Jau penktą kartą Rokiškio mamų klubo renginių ciklo „Laimės burbulas“ komanda pakvietė dalyves į susitikimą. Šį kartą renginys buvo skirtas besilaukiančioms moterims. Būsimos mamos buvo pakviestos į Rokiškio dvaro kumetyną kitokiems pasikalbėjimams su dula.

Besilaukiančios moters vidinė būsena be galo svarbi

Kūdikio laukimas yra nepaprastas momentas, todėl norėjome pasidalinti savo patirtimi, galimais rūpesčiais ir emocijomis. Iš patirties žinome, kokia svarbi yra gydytojo priežiūra, tačiau ne mažiau svarbi ir būsimos mamos psichologinė bei emocinė būsena. Gydytojas suteikia medicininę pagalbą, o mes būsimas mamas norėjome supažindinti su dar viena pagalbininke, gimdyvės padėjėja – dula. Tai žmogus, padedantis dvasiškai ir psichologiškai pasiruošti gimdymui bei vėliau, jau gimus vaikeliui suteikti reikiamą pagalbą žindymo laikotarpiu“- apie susitikimą pasakojo „Laimės burbulo“ iniciatyvos autorė Raminta Katinienė.

Pati su dulos pagalba gimdžiusi iniciatyvos organizatorė Dovilė Juškevičienė sako, jog dulos pagalba gimdymo metu labai pravertė. „Dula gelbėja ne tik gimdyvei, užmezga ir palaiko ryšį su visa besilaukiančios moters šeima. Besilaukianti moteris turi dula pasitikėti, kad galėtų kreiptis į ją pagalbos. Man labai pasisekė, jog dula Dalia, kuri pagelbėjo man priešgimdyviniu laikotarpiu ir gimdymo metu yra mano vyro giminaitė. Su jos pagalba gimdžiau abu savo vaikus“- sako Dovilė Juškevičienė.

Po truputį uždangos sklaidosi

Ne vienas, išgirdęs, jog dulos padeda gimdyvėms, susieja ją su pribuvėja. Iš to galėtume spręsti, jog dulos profesija nėra tokia paplitusi. Tai patvirtina ir į renginį iš Kupiškio atvykusi dula Dalia Smirnovienė.

Yra tam tikrų susiformavusių mitų, bet po truputį ši uždanga sklaidosi. Dulos skinasi kelią ir vis daugiau moterų nugali baimę ir kreipiasi į jas pagalbos. Suteikdama dvasinį, emocinį palaikymą padedu moterims priimti save ir besikeičiantį laukimo laikotarpį. Daugybė emocijų aplanko moteris - nuo nuotaikų kaitos, baimės gimdyti iki abejonių, ar sugebės tinkamai užauginti ir išauklėti savo vaikus. Padedu pasiruošti gimdymui, galiu lydėti šeimas gimties kelionėje ir būti šalia tiek, kiek manęs reikės. Dažniausiai susitinku su viena besilaukiančia moterimi ar jos šeima, tad šis renginys, kuriame dalyvavo net 10 besilaukiančių moterų, man pačiai buvo nemenkas iššūkis. Norisi įsiklausyti į kiekvienos moters poreikius, emocijas, baimes, abejones ir nuogąstavimus, pajusti ir išgirsti, kas joms yra svarbu, tad susitikimui skirtų dviejų valandų tikrai yra per mažai. Labai tikiuosi, jog su šiomis moterimis dar susitiksime. Galbūt būsiu ta, kuri paskatins moteris susirasti savo dulą. Tokių moterų Lietuvoje yra ir daugiau“- apie savo profesiją pasakojo dula Dalia.

Visas Lietuvos dulas vienija asociacija, o daugiau informacijos galima rasti socialiniuose tinkluose arba internetiniame puslapyje www.dula.lt

Renginys pateisino lūkesčius

Didžiajai daliai į susitikimą atėjusių moterų tai pirmas laukimas, tad džiaugsmų, rūpesčių ir baimių tikrai nestinga. Dula Dalia pamokė atsipalaidavimo būdų, ritualų, papasakojo apie teisingas sėdėsenos pozas. Ne viena dalyvavusi renginyje būsima mamytė patvirtino, jog susitikimas pateisino jų lūkesčius, o skirtas laikas prabėgo lyg viena minutė. Nors dalyvės nevaržomos galėjo pasisakyti, bet neišsakytų minčių pas daugelį dar liko ir kitiems sutikimams. Moterys pripažino, jog baimės ir nežinomybės dėl gimdymo, po šio susitikimo liko daug mažiau. Renginyje dalyvavo ir profesionali fotografė Ineta Sakapilvytė www.nemnemphoto.eu , tad dalyvės galėjo sudalyvauti ir nėštukių fotosesijoje.

Poreikis susitikimams auga

Renginio organizatorės sako, jog moterų poreikis susitikti bendraminčių draugijoje auga. „Stengiamės organizuoti renginius panašaus amžiaus vaikučius turinčių ar panašius poreikius turinčių mamų. Tikrai matome, jog į renginius norėtų ateiti daugiau moterų, bet stengiamės, jog susitikimai būtų šilti, tad orientuotuojamės į kokybę, o ne į kiekybę. Organizuojamuose renginiuose galime priimti tik 10-15 moterų. Labai tikimės, jog mūsų rengiami susitikimai taps tradicija ir toliau sulauks tokio susidomėjimo. Taip pat džiaugiamės, jog mumis tiki ir remia gausus būrys rėmėjų. Jų dėka dalyvės namo grįžta dar ir su dovanomis. Prieš šį renginį mus susirado viena iš rėmėjų- papuošalų kūrėja Ineta „Beauty crown“, kuri dalyvėms dovanojo savo rankomis gamintas apyrankes, o renginio organizatorė Dovilė Juškevičienė mamoms dovanojo pačios užaugintas gėles. Tai, kad sulaukiame vis didesnės pagalbos mums rodo, jog einame teisingu keliu“- sako renginio organizatorė Raminta Katinienė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video