Ugniagesiai įspėja: kad ugnis nepasiglemžtų jūsų gyvybės ir namų, įsigykite autonominį dūmų detektorių (0)

Publikuota: 2020-10-20 Kategorija: Gaisrai
Ugniagesiai įspėja: kad ugnis nepasiglemžtų jūsų gyvybės ir namų, įsigykite autonominį dūmų detektorių
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr. / Sudegęs namas

 

 

Šiemet šalyje kilo per 7400 gaisrų. Jų metu žuvo 65 žmonės, pernai per tą patį laikotarpį – 56. Dažniausia žūties gaisruose priežastis – neatsargus rūkymas. Šiemet žuvo net 27 neatsargūs rūkaliai (pernai tuo pačiu metu – 22). Po 10 žmonių žuvo dėl neatsargaus savo elgesio su ugnimi ir dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 5 žmonių gyvybes nusinešė gaisrai, kilę dėl netvarkingos elektros įrangos, dar tiek pat – dėl pašalinio ugnies šaltinio. Dar 6 atvejai tiriami.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininko Jūrio Targonsko, viena iš priežasčių, kodėl padaugėjo žuvusiųjų gaisruose yra tai, jog dėl COVID-19 buvo  apribotas akcijos „Gyvenkime saugiai“ įgyvendinimas, kurios metu valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai lankydavo gyventojus ir skatindavo juos įsirengti autonominius dūmų detektorius, susiremontuoti krosnis, išvalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros įrangą.

„Dabar, atšalus orams, prasidėjo kūrenimo sezonas, o krosnys pas daugelį nesuremontuotos, dūmtraukiai neišvalyti. Be to, net pusė šalies gyventojų dar nėra namuose įsirengę autonominių dūmų detektorių. Atsižvelgiant į tai, kad COVID-19 situacija blogėja ir vis daugiau gyventojų dirba namuose, labai svarbu, kad jie nepamirštų pasirūpinti ir savo būsto priešgaisrine sauga“, – sakė J. Targonskas.

Šiuo metu dar tiriami šią savaitę kilę gaisrai, kuriuose žuvo 3 žmonės. Spėjama, kad nelaimių priežastis galėjo būti rūkymas lovoje ar palikta deganti žvakė.

Spalio 13 d., 21.36 val., Klaipėdos ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Šilutės plente įsikūrusią garažų bendriją „Venta“. Ten atvira liepsna degė vienas iš garažų. Jo viduje ugniagesiai rado smarkiai apdegusį vyro kūną. Gaisro metu sudegė metalinio garažo viduje buvę namų apyvokos daiktai. Ugniagesiai nuo liepsnų išsaugojo šalia stovinčius dar 3 metalinius garažus.

Spalio 14 d., 11.07 val., gautas pranešimas apie gaisrą Rokiškio rajone, Obelių seniūnijoje, Zybonių kaime. Jis kilo gyvenamajame name. Atvykus ugniagesiams, medinis namas jau liepsnojo, stogas ir perdanga buvo sukritę. Apmalšinę liepsnas ir su kvėpavimo organų apsaugos aparatais įėję į vidų, ugniagesiai viename iš kambarių rado smarkiai apdegusį vyro kūną. Gaisro metu namas sudegė visiškai.

Spalio 15-osios naktį, 1.38 val., pranešta, kad Kauno rajone, Garliavos apylinkių seniūnijoje, Pagirių kaime, atvira liepsna dega gyvenamasis namas. Kai atvyko ugniagesiai, medinio namo stogas jau buvo sukritęs į vidų. Gesindami gaisrą viename iš kambarių ugniagesiai rado smarkiai apdegusį vyro kūną.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video