Pievų gaisrų skaičius šiemet jau perkopė tūkstantį, nuo žolės sudegė keli pastatai (1)

Publikuota: 2019-04-05 Kategorija: Gaisrai
Pievų gaisrų skaičius šiemet jau perkopė tūkstantį, nuo žolės sudegė keli pastatai

Žolės gaisrų skaičius šiemet jau perkopė tūkstantį, o pastarosiomis dienomis nuo žolės liepsna persimetė ir į kelis pastatus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per praėjusią parą ugniagesiai 101 kartą vyko gesinti atvirose teritorijose kilusių gaisrų, išdegė 92 ha žolės.

Nuo metų pradžios tokių gaisrų jau kilo 1032, per juos išdegė daugiau kaip 1,3 tūkst. ha žolės.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovės Lauros Valauskienės, šią savaitę žolės gaisrų gesinimą sunkino stiprus vėjas.

Ketvirtadienį Plungės rajone esančiame Stirbaičių kaime nuo žolės užsiliepsnojo ūkinis pastatas negyvenamoje sodyboje. Aplink jį išdegė 600 arų žolės ir 200 arų miško paklotės.

Keli didesni žolės gaisrai kilo ir trečiadienį. Kaišiadorių rajone, Palapojės kaime, 4,5 ha plote liepsnojo miškas, miško paklotė, 13 ha durpingos pievos ir ūkinis pastatas, šis sudegė.

Jonavos rajone, Gaižiūnų poligone, atskirais židiniais išdegė apie 10 ha žolės.

Ugniagesiai ir aplinkosaugininkai nuolat įspėja, kad žolės deginimas draudžiamas, be to, yra pavojingas, nes greitai plintanti ugnis gali persimesti į pastatus.

Už žolės deginimą gresia baudos nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video