Šiemet rajone daugiau gaisrų ir žūčių (0)

Publikuota: 2020-11-27 Kategorija: Gaisrai
Šiemet rajone daugiau gaisrų ir žūčių
Rokiškio Sirena nuotr. / Ugniagesių automobilis

Rokiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, analizuodama gaisrus kilusius nuo 2020-01-01 iki 2020-11-26, analizėje pastebėjo skaičius, kurie kelia nerimą.

Metai dar nesibaigė, o Rokiškio rajone kilo jau 117 gaisrų, kuriuose žuvo trys žmonės, iš visų gaisrų net 44 gaisrai gyvenamosios paskirties pastatuose.

2019 metais tokiu pat laikotarpiu gaisrų buvo 141, žuvo 2 žmonės ir gyvenamosios paskirties pastatuose buvo 34 gaisrai. Šiais metais žuvo daugiau žmonių, degė daugiau gyvenamųjų pastatų. 

Deja metai nesibaigė ir šis laikotarpis iki metų pabaigos ugniagesių laukiamas su nerimu, nes gali būti dar daugiau gaisrų ir žūčių, bet gali būti ir kitaip. O čia jau didelę reikšmę turės kiekvieno piliečio požiūris į savisaugą ir atsakingą požiūrį į ugniagesių patarimus.

Artėja šventės, gal sulauksime šaltuko ir sniego, visgi žiema, o ir šventės smagesnės būna, nei rudeninės darganos vaizdai. Tad pirmiausia ugniagesiai visų Jūsų prašo pasirūpinti savo, artimųjų ir Jūsų turto saugumu.

Primename keletą paprastų patarimų, kurie Jums padės:

Patikrinkite visą šildymo sistemą, nesvarbu kokia pas Jus ji būtų, ar dujinė, ar elektrinė, ar kieto kuro. Jei pastebėjote gedimus - nedelsiant pašalinkite.

Išvalykite dūmtraukius, šildomas sieneles, krosnis, katilus, židinius. Prisiminkite ir tuos žmones, kuriems Jūsų pagalba praverstų. Padėkite Jiems patikrinti šildymo sistemas, išvalyti jas. Nes gali būti, kad Jūs ne tik padėsite, pabendrausite jei seniai bendravote, bet ir gyvybę išgelbėsite.

Patikrinkite namų elektros instaliacijos, elektros įrenginių būklę, nes per šventes intensyviau tenka naudoti elektrą, elektros įrenginius, o tai reiškia, kad elektros instaliacija ir įrenginiai gauną didesnę apkrovą, kuri netvarkingai elektros instaliacijai ir įrenginiams dar labiau pakenks ir sudarysite didesnę tikimybę kilti gaisrui.

Per šventes žmonės naudoja, žvakes, fejerverkus, šaltąsias ugneles ir tai suteikia ne tik malonią atmosferą, džiaugsmą, bet ir iššaukia nelaimes. Tad prieš naudojant šiuos daiktus pagalvokite kaip tai saugiai daryti. Fejerverkai turi instrukcijas ir jomis naudokitės, taip pat ir šaltosios ugnelės.

Švęskite atsakingai ir saugiai, o po eglute visada Kalėdų senelis gali padėti autonominį dūmų signalizatorių (dūmų detektorių).

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video