NŠA: dėl rezultatų skaičiavimo klaidos keičiasi dalies brandos egzaminų įvertinimai (0)
Publikuota: 2024-07-25
Kategorija:
ELTA
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) informuoja, kad dėl egzaminų rezultatus skaitmenizuojančios įmonės klaidos skaičiuojant valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatus, nežymiai keičiasi apie 5 proc. abiturientų darbų galutiniai rezultatai.
Skelbiama, kad po klaidos keičiasi pagrindinės sesijos užsienio kalbų (anglų, vokiečių, rusų), biologijos, fizikos, geografijos ir pakartotinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai.
„Įmonė informavo, kad į galutinio egzamino rezultato skaičiavimo algoritmą, dėl techninės klaidos, nebuvo įtraukti atsakymo lape mokinio pasirinktų atsakymų į uždarojo pobūdžio klausimus pataisymai. Dėl šios priežasties 2832 abiturientų darbų galutinis įvertinimas kinta į didesnę pusę, vidutiniškai apie 1,4 balo iš 100, ir 1044 į mažesnę, pokyčio vidurkis nežymus – 1,3 balo iš 100“, – sako laikinasis NŠA direktorius Aidas Aldakauskas.
NŠA pažymi, kad visa atnaujinta informacija jau yra pasiekusi LAMA BPO, todėl stojimo į aukštąsias mokyklas procesas – nesutrikdytas.
Laikinasis NŠA direktorius pažymi, kad rezultatus skaitmenizavusi įmonė prisiima atsakomybę už paslaugų kokybę.
„Nuoširdžiai atsiprašau abiturientų, jų tėvų bei švietimo bendruomenės už paslaugų tiekėjo klaidą skaitmeninant rezultatus. Būtina paminėti, jog įmonės atstovai prisiima atsakomybę už paslaugų kokybę. Šiuo metu vertiname galimybę kreiptis į teismą dėl tiekėjo padarytos klaidos ir žalos“ – sako A. Aldakauskas.
ELTA primena, kad šiemet pagrindinės valstybinių brandos egzaminų sesijos metu iš viso vyko trylika valstybinių ir trys mokykliniai brandos egzaminai. Sesija baigėsi birželio 25 dieną.
Egzaminus šiais metais laikė daugiau kaip 27,6 tūkst. dvyliktokų.
Rekomenduojami video
Jau trečius metus iš eilės „Delfi“ iniciatyva „Saugu“ tęsia išvykas po Lietuvą ir lanko šalies didmiesčių, miestelių, kaimų bendruomenes norėdama išgirsti, ar gyventojai jaučiasi saugiai.
Utenoje lankysis gerai žinoma „Delfi“ žurnalist
2026-04-29
Afrikinio kiaulių maro žemėlapis plečiasi: tarp 22 viruso paliestų savivaldybių – ir Rokiškio rajonas
(0)
Pirmąjį metų ketvirtį Lietuvoje fiksuotas stipriai išaugęs afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų šernų populiacijoje skaičius. Iš viso šiemet 22 savivaldybėse patvirtinti 939 užsikrėtimo šia liga atvejai, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
2026-04-17
Konstitucijos pataisa, kuri leistų savivaldos rinkimuose balsuoti nuo 16 metų, neįveikė pirmojo balsavimo Seime
(0)
Seimas per pirmąjį priėmimą nepritarė Konstitucijos pataisai, leisiančiai savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti nuo 16 metų.
Už tokios nuostatos atsiradimą šalies pagrindiniame dokumente antradienį balsavo 87 Seimo nariai, 12 buvo prieš, 14 susilaikė. Tam, kad Konstituc
2026-04-14
Antradienį Seimas skubos tvarka priėmė Vyriausybės siūlomą priemonę kovoti su kuro kainų krize – iki birželio vidurio sumažinamas akcizas dyzelinui, tam panaudojant viršplanines pridėtinės vertės mokesčio (PVM) pajamas.
Galutiniame etape už įstatymo projektą balsavo 98 parlamentarai, s
2026-04-14
Nuo 2026 m. sausio 1 d. didėja baudos už į aplinką išmestas padangas. Padangas į aplinką išmetusiam asmeniui grės bauda nuo 200 iki 500 eurų už kiekvieną atsikratytą padangos vienetą.
Seimo priimtą Administracinių nusižengimų kodekso pataisą iniciavęs Seimo Lietuvos socialdemokratų fr
2025-12-23