Vytauto gatvėje pageidaujama dviejų pėsčiųjų perėjų (1)

Publikuota: 2020-12-05 Kategorija: Aktualijos
Vytauto gatvėje pageidaujama dviejų pėsčiųjų perėjų
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Vytauto gatvėje rokiškėnai pageidauja aiškiai pažymėtos perėjos.

Rokiškėnai tėvai skundžiasi: kaip jų pradinukams vaikams pasiekti Senamiesčio progimnaziją, kai Vytauto gatvėje ties parduotuve Kaštonas nėra pėsčiųjų perėjos? „Eismas didelis, nei vieno ženklo kad tai pėsčiųjų perėja, išlikęs tik vienas šviesoforas (pėsčiųjų) iš vienos pusės, tai tokia gaunasi mįslinga sankryža, nesuprast ar turi pėsčiujų perėją, ar ne...“, – „Rokiškio Sirenai“ rašė pirmoko mama.

„Rokiškio  Sirena“ gavo tokį laišką:  „Yra tokia problemėlė, ir ne man vienai, daug mamų nerimauja kai vaikai eina į Senamiesčio mokyklą, ir reikia eiti per gatvę ties parduotuve „Kaštonas“.  Eismas didelis, nei vieno ženklo, kad tai pėsčiųjų perėja, išlikęs tik vienas šviesoforas(pėsčiųjų) iš vienos pusės, tai tokia gaunasi mįslinga sankryža, nesuprast ar turi pėsčiųjų perėją, ar ne... Nebūtų problemos jei neturėtų, bet tada toje kelio atkarpoje turi būti kažkur saugiai pereiti pėstiesiems, negi eiti per patį centrą? Mes gyvename prie poliklinikos ir tenka vaiką pirmokiuką lydėti į mokyklą, nes nesaugi sankryža... Nežinau, kur šiuo klausimu reikia kreiptis... Labai tikiuosi, jai iškeltumete šį klausimą, reikalai pajudėtų...“

Kokia yra situacija iš tiesų? Minėtoje sankryžoje išties perėja nepažymėta: nei kelio ženklais, nei horizontaliuoju ženklinimu. Vairuotojui lyg ir aišku, kad reguliuojamoje sankryžoje, netgi jei nėra pažymėta pėsčiųjų perėja, jis turi praleisti pėsčiuosius, kurie eina degant žaliam šviesoforo signalui. Kitaip sakant: sukantys į dešinę ar kairę vairuotojai sankryžoje privalo praleisti pėsčiuosius. Painiavos įneša ir tai, kad toje pačioje sankryžoje pėsčiųjų perėja Juodupės gatvėje paženklinta horizontaliuoju ženklinimu.

Ką šiuo klausimu teigia Kelių eismo taisyklės? Skyriuje, kuriame apibrėžtos pėsčiųjų pareigos, rašoma: „Į kitą važiuojamosios dalies pusę pėstieji privalo eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Pėstieji neturi peržengti perėjos ribų. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu. Vietose, kur eismas reguliuojamas, pėstieji privalo vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais“.

Taigi, pėsčiųjų perėjos nebuvimas bent teoriškai neapsunkina pėsčiųjų galimybių pereiti gatvę. Tačiau kaip tai paaiškinti pirmokėliui?

Rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos vadovas Andrius Burnickas teigė, kad perėjos prie „Kaštono“ parduotuvės problema jam žinoma. „Atrodytų, esame savo miesto šeimininkai. Tačiau piešti perėjų, kur norime, negalime. Vytauto gatvė priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Ir tik ji turi teisę ženklinti šią gatvę“, – paaiškino pašnekovas. Perėjų Vytauto gatvėje klausimas buvo svarstytas gruodžio 3-ąją vykusiame Saugaus eismo komisijos posėdyje. Kadangi į pirmąjį komisijos prašymą, pašnekovo teigimu, nebuvo sureaguota, komisija išsiuntė pakartotinį prašymą dėl minėtosios perėjos.

O tuo pačiu paprašė paženklinti dar vieną Vytauto gatvėje, kuri leistų pėstiesiems patogiai pereiti iš vienos kuriamo Laukupės parko dalies į kitą. Mat ten nutiesti takeliai baigiasi ties Vytauto gatve. O arti nėra jokios perėjos: artimiausios vietos saugiai pereiti gatvę yra jau minėta Vytauto-Juodupės gatvių sankryža, taip pat Vytauto gatvės sankryža su Nepriklausomybės aikštės važiuojamąja dalimi.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video